Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με pavilion zd8000


Tracer27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας,

 

λοιπόν έχω έναν φορητό Hp Pavilion zd8000 και καθώς(ίσως ακουστεί γελοίο)έπαιζa WOW μου πετάει ένα μήνυμα και λέει:Το Vpu Recover δεν ήταν δυνατό να (κάτι δεν το θυμάμαι ακριβώς)και μετά πέρασε απο αδιέξοδο υλικού λογισμικού σε λογισμικό χρήσης.Για να αποκατασταθεί το πρόβλημα κάντε επανεκκίνηση.Τί να κάνω κι εγώ πατάω "ναι".Μόλις φτάνει όμως το PC το σημείο να βάλω τον κωδικό όλα μάυρα.Τον βάζω στην τύχη ανοίγει αλλα δεν βλέπω.Καταφέρνω και τον ανοίγω κάνοντας αδρανοποίηση πριν βάλω τον κωδικό,μετα μαύρα όλα μου πετάει το μήνυμα και τα γραφικά στο PC είναι ψιλοχάλια.Πάω να σύρω ενα παράθυρο και κάνει νερά.

Εάν μπορεί να βοηθήσει κάποιος....

 

 

Υ.Γ Σκέφτομαι και το άλλο.Αν μου έχει χαλάσει η κάρτα γραφικών γίνεται αλλαγή ΄και αν όχι γιατί??Έχω ATI Mobility Radeon X600.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ Σκέφτομαι και το άλλο.Αν μου έχει χαλάσει η κάρτα γραφικών γίνεται αλλαγή ΄και αν όχι γιατί??Έχω ATI Mobility Radeon X600.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Οχι δεν γίνεται,διότι στο 90% των laptops στο οποίο συγκαταλέγεται και ο δικός σου έχουν την καρτα γραφικών onboard!

 

Τώρα στο προβλημα σου! Αν είσαι τυχερος και απλά χτυπισαν οι drivers δοκίμασε να βγάλεις τελείως τους παλιούς και να τους ξαναεγκαταστήσεις ή αμα δεν δουλέψει η δεν γίνεται αυτό κάνε ένα φορμάτ και ξαναβάλτα όλα από την αρχή!

Αν είσαι ατυχος και η κάρτα μας αφησε χρόνους αλλά είσαι εντος εγγύησης στείλτο RMA για να σου αλλάξουν την MOBO!

Αν είσαι ατυχος και δεν είσαι εντος εγγύησης λυπαμαι που στο λέο αλλά πας για νέο laptop!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν συμφέρει να αλλάξω mobo και κάρτα γραφικών ε??συμφέρει καινούργιος??Aπο εγγύηση τέρμα οπότε θα δοκιμάσω αυτό με τους drivers.Και κάτι ακόμα οι drivers είναι σε ένα cdaki με όλο το software για το laptop σωστά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συνήθως έτσι είναι υπάρχουν όλα σε cd, cdακια για αποκατάσταση του υπολογιστή!

Και δεν σε συμφαίρει με την καμία να αλλάξεις mobo στο laptop διοτι κατα πάσα πιθανότητα θα σου βγεί όσο ενα σχετικά φτηνό καινοουργιο laptop το οπίο στανταρ θα είναι και καλύτερο από το τωρινό σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks stm00192.και κάτι τελευταίο απο την προσθαφαίρεση προγραμμάτων ποιό κάνω απεγκατάσταση το ΑΤΙ-software uninstall utility ή το ATI Control panel??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα το ΑΤΙ control panel και μετα το uninstall utility και οτι υπάρχει σε σχέση με την κάρτα! Για να είσαι σίγουρος οτι εφυγαν τα πάντα σε σχέση με τους Drivers κανε και ένα καθάρισμα με το DriverSweeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...