Προς το περιεχόμενο

ποια θα αγοραζατε- μου προτρεινετε ?


sam sam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και για οθονη ειμαι αναμεσα στις lg:

TFT 20'' L206WTQ-SF(εγγύηση 7 καμένων pixels για 3 χρονια )

TFT 19'' L1982U-BF (εγγύηση 0 καμένων pixels για 3 χρονια )

και eizo:

TFT 19'' S1911SH BK (εγγύηση 0 καμένων pixels για 6 μήνες )

 

ειμαι πιο πολυ αναμεσα στην πρωτη και την τελευταια...(19" ή 20" ?)

 

η αποσταση απο την οθονη θα ειναι καπου (πανω κατω) στο μισο μετρο, λετε να εχω προβλημα στα παιχνιδια με την 20" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πάει καμία δεκαριά φορές για να τις δω από κοντά, κάθε φορά που εχω καμία ώρα κενό στην σχολή παω στο μολ και τις βλέπω από κοντά...μήπως και αποφασίσω...αλλά ακόμα δεν εχω καταλήξει κάπου.γιαυτό και αποφάσισα να κάνω και το συγκεκριμένο θέμα μήπως και καταλήξω κάπου επιτέλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την δεύτερη θα σου πρότεινα λόγω εγγύησης. Είναι σημαντικό το 0 pixel για 3 χρονια με on site αντικατάσταση που δίνει η lg. Εγώ έχω lg 17αρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, απλά χωρίς να έχω προσωπική άποψη μια eizo έχει ανώτερη ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι το θέμα όλοι ομολογουμένος (μου) λένε οτι η EIZO έχει κορυφαία ποιότητα...

όμως η ποιότητα στις οθόνες της είναι σε θέση να μου προσφέρουν μηδενικά προβλήματα??? (αναφερόμε στα pixels, γιατί για οτιδήποτε άλλο δίνει 5 χρόνια) υπάρχει κανένας που να έχει για αρκετό χρονικό διάστημα οθόνη της EIZO??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας, προβληματιζομαι για το αν αξιζει να δωσεις τοσα πολλα λεφτα για ΤΝ, και να μη πας, στα ιδια η σε λιγο περισσοτερα λεφτα, σε S-ISP η MVA PVA panels. Αυτο που δε ξερω ειναι κατα ποσο ανωτερης ποιοτητας ειναι. Θα πρεπει ενας κατοχος των τελευταιων να σε διαφωτισει.

Τωρα αν πουμε οτι τα ΤΝ ειναι οκ, στις 3 που εχεις το διλλημα, την πρωτη θα την απερριπτα λογω 16:9. Νομιζω οτι δε θα δειχνει καλα, μονο σε ταινιες θα σε βολευει αυτο. Η τριτη η S1911 εχει Response Time: 6 ms (on-off), 2 ms (midtone) δε ξερω κι αυτο ποσο παιζει ρολο.

Οποτε θεωρητικα παντα ειμαι αναμεσα στις 2 τελευταιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτεινα αν ειναι να τη βαλεις σε καλο pc να δωσεις κατι παραπανω και να πας για eizo1931 πραγματικα μια κλαση ανωτερη απο ολες τις υπολοιπες, αλλιως θα λεγα την eizo απο αυτες τις επιλογες που δινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...