Προς το περιεχόμενο

VAIO ΤΖ21 προβλημα μπαταριας?


np91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oταν αποφορτισει εντελως, ισως γεμισει μετα 100%.

 

Αν διαβαζες τις οδηγιες του λαπτοπ σου, λεει για την μπαταρια πως πρεπει μερικες φορες μεσα στο ετος να την ξεφορτιζεις εντελως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν αποφορτισει εντελως, ισως γεμισει μετα 100%.

 

Αν διαβαζες τις οδηγιες του λαπτοπ σου, λεει για την μπαταρια πως πρεπει μερικες φορες μεσα στο ετος να την ξεφορτιζεις εντελως.

Χθες 3 φορες την αφησα και αδιασε εντελος αλλα σημερα παλι βρισκοταν στο 80% καμμια αλλη ιδεα τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και εγω αυτο θα ελεγα, δεν μπορω να πω κατι αλλο...

 

Πως φορτισες την μπαταρια, την 1η φορα?

Τελικα λυθηκε το προβλημα....εχει ενα προγραμματακι μεσα της sony που λεγεται Battery care function και ητανε τσεκαρισμενο να φορτιζει μεχρι 80% ,εχει 3 επιλογες φορτιση μεχρι 50% μεχρι 80% και μεχρι 100 % με παιδεψε πολυ γιατι ενω εχουν περασει 4 vaio απο τα χερια μου πρωτη φορα αντιμετωπισα τετοιο προβλημα και αυτο το προγραμματακι δεν το ειχα δει σε αλλο vaio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα βλεπω τετοιο προγραμμα.Οκ λοιπον.

Πραγματικα και εγω που εχω τοσα χρονια vaio αλλα μοντελα δεν το ειχα ξανασυναντησει γι αυτο και παραξενευτικα ,το προγραμμα βεβαια αν θες εχει επιλογη να το απενεργποιησεις εντελως η να επιλεξεις μια απο τις 3 επιλογες ,με παιδεψε ομως αρκετα ως που να το βρω αφου νομιζα οτι ειχε προβλημα η μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...