Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε WinXP Essential


stabill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους

 

Εχω εγκατεστημενα εδω και καιρο τα Windows XP Essential και πριν απο κανενα μηνα περιπου, αντιμετωπισα το εξης:

 

Κατα το boot του υπολογιστη, πηρα ενα μηνυμα "Invalid BOOT.INI file, loading from C:\Windows", χωρις να εχω πειραξει ΤΙΠΟΤΑ. Απλα ειχα σβησει τον υπολογιστη το βραδυ και τον αναψα το πρωι!!!

 

Στην συνεχεια, μπαινοντας στα Windows, μου ζητησε να αλλαξω το password, γιατι - λεει - ληγει σε 14 ημερες!!! Ελα ομως που ποτε δεν ειχα ορισει password!!!:confused::confused::confused:

 

Εκανα cancel και μπηκα... Εννοειται οτι αυτο γινοταν μετα απο καθε restart.

 

Καταφερα να απαλαγω, κανοντας δεξι κλικ στο My computer-->Manage-->Local Users And Groups-->Users και δινοντας ενα password στον Administrator.;););)

 

Χθες, παλι τα ιδια!!! Παλι ληξη password σε 14 ημερες!!! Και δεν πιανει το κολπο με τον Administrator!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Εχει κανενας να μου προτεινει κατι?

 

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

profanos i ekdosi afti exei rithmismeno to local user policy...apto administraive tools -local security, tha psakseis na vreis exei gia password polles epiloges...

 

Βρηκα αυτο

 

1gk3bnj7s28m7tp71ihp.jpg

 

Επειδη πρωτη φορα "πειραζω" τετοια πραγματα, αυτο εννοουσες? Να το κανω απο 42....1042???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω και αυτο... Το κοβει, λες???

 

Ε δοκίμασέ το. Ενα restart υπόθεση είναι. 2 φορές οκ με κενό νέο κωδικό και θα σου βγάλει ο κωδικός ανανεώθηκε και όλα οκ. (ελπίζω :-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...