Προς το περιεχόμενο

info about adsl dialer??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς να ζητήσω συγγνώμη αν αυτό το thread είναι άσχετο αλλα έχω την εξής απορία,

ακούω ότι το adsl internet δεν λειτουργεί με τηλεφωνικη κλίση και θελω να μάθω αν υπάρχει περίπτωση να πέσεις θύμα dialer virus o οποίος θα σε χρεώσει υπέρογκα ποσά με κλίσεις στον μακρινό κόσμο!

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν είναι ηλίθια η ερώτησή μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No frucking way.

Το μόνο πράγμα από το οποίο δεν κινδυνεύεις με adsl είναι οι dialers ;)

(αρκεί βέβαια να μην έχεις συνδεμένο στην πρίζα του τηλεφώνου κάποιο dial-up modem)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διατρέχεις κανένα κίνδυνο χρησιμοποιώντας ADSL. Καλά άκουσες. Το μόνο που μπορεί να πάθεις όμως, είναι στην περίπτωση που συνεχίζεις να έχεις κάποια τηλεφωνική γραμμή συνδεδεμένη επάνω στο αναλογικό σου modem (π.χ. μπορεί να το χρησιμοποιείς για fax) και τότε ναι ο dialer θα πάρει τηλέφωνο και θα σε χρεώσει.

Παρόλ' αυτά να είσαι γενικά προσεκτικός διότι πολλά από τα dialers συνοδεύονται και με προγράμματα Trojan και εφόσον έχεις ADSL κάνεις την δουλεία πιο εύκολη (λόγω της γρήγορης σύνδεσης) για αυτούς που θέλουν να χτυπήσουν ή να κλέψουν υλικό από τον υπολογιστή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραία ησυχασα τώρα γιατι τωρα τελευταια εχω πολυ συχνα αποσυνδέσεις λόγω error:680 και ένας ξερόλας μου είπε οτι μπορει να φταίει το παραπάνω.

Σαφώς και δεν έχω αναλογικό μοντεμ.

Ευχαριστώ πολύ παίδες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...