Προς το περιεχόμενο

Πότε θα βγουν οι καινούργιοι επεξεργαστές?ΟΕΟ?


jeanthira7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello guys to all...

Σήμερα πήγα προς το plaisio να πάρω μία προσφορά για pc QUAD 6600,ASUS 5K,CHIEFTEC 500W, RAM DDR2 2GB GEIL ULTRA 800 4-4-4-12...Κάρτα γραφικών θα βάλω εγώ μία σχετικά παλιά που είχε ξεμείνει GEFORCE 7300 GS PCI-E, όπως και οθόνη, πληκτρολόγια,ποντίκια, λειτουργικό +250άρη σκληρό. Το πακέτο μου βγαίνει γύρω στα 653 ευρώ (εκεί ήθελα να κινηθώ 600-650). Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής απλά:

1.Πώς το βλέπετε το πακέτο?Οικονομικό?

2.Οταν τους ρώτησα σχετικά με το ότι αναμένεται να κυκλοφορήσουν οι νέοι επεξεργαστές (ώστε να πέσει η τιμή του QUAD) έκαναν τους κινέζους και μου είπαν ότι "δεν έχουμε καμμία ενημέρωση"... Γνωρίζει κανείς πότε ακριβώς θα βγουν, όχι τίποτε άλλο μην την πατήσω και αγοράσω από τώρα τον QUAD στα 250 ευρώ που τον πουλάνε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ αρχήν, το ξέρεις οτι αν παραγγείλεις μεσω ιντερνετ στο Π, θα τον παρεις 240, και οχι 250, έτσι; (δεν χρειαζεσαι πιστωτική. δινεις μετρητά με την παραλαβή σπιτι σου.)

 

ναι, οκ , οικονομικο ειναι.

τι χρηση θα κάνεις ;

 

αν δεν πολυ-παιζεις ειναι οκ. actually, παρα πολυ καλός .

 

Αν παιζεις πολύ παιχνιδια, με τη 7300 θα απογοητευτεις και θα νομιζεις οτι φταιει ο quad που παει σαν single.

ισως σκοπευεις να κρατησεις λιγο την 7300 μεχρι να μαζεψεις κι αλλο χρημα, και ως τοτε βολευεσαι...

 

ή, αν ήθελα να παίζω εδώ και τώρα games, χωρις να ξεφυγω πολύ απο το ποσό που έχεις,

θα επαιρνα cpu τον intel 4600 ή τον 6550, και μια μεσαία vga μεταξύ 150-210 ευρώ.

 

---------------------------

για τους "επόμενους", υποθέτω εννοεις τους penryn.

εχει βγει μόνο ο ισχυρότερος, απλησίαστος καπου 1000 ευρώ.

τα μικρότερα μοντελα, ισως Ιανουαριο, Φεβρουάριο.

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=213707

 

Διαδοχος του q6600 θα ειναι ο q9300. καλύτερος θα ειναι,

αλλα το βλεπω δυσκολο να ειναι και στην ίδια τιμή.

οταν βγει ο q9300 θα βρισκεις q6600 (φτηνοτερους, εννοείτε) ? ΑΓΝΩΣΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok. Οντως δεν παίζω παιχνιδια γι'αυτό προτιμάω την φθηνή αυτή λύση για κάρτα γραφικών. Επιπλέον στο πακέτο αυτό ψύκτρα περιλαμβάνεται?Μάλλον όχι? Επιπλέον όμως δεν υπάρχει έξοδα αποστολής μιας και μιλάς για παραγγελία στο σπίτι οπότε πάμε μία σου και μία μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, ειχα παρει ενα pc 500 e, δεν ειχα καμια επιβαρυνση.

 

Πρόσεχε όμως, θα δωσεις την αρχικη παραγγελια απο νετ.

μετα θα παρεις τηλ, ή θα σε πάρουν, για να σιγουρευτεις οτι ειναι οκ, εχουν αυτα που ζητάς, κλπ και πότε θα έρθει.

Αν εχεις δει κάποιο εξαρτημα, στο Π, και δεν το βρισκεις στο ηλεκτρονικο καταστημα, (ή π.χ. ηταν χτες online, και σήμερα όχι),

ή αν εβαλες στη συνθεση κατι, που τυχαινει και τελειώνει πριν ερθει η σειρά σου. μην σου καθυστερει τη συνθεση για 1 πράγμα.

πέστο στον υπάλληλο απο τηλεφώνου και θα σου προσθέσει/αφαιρέσει ή θα σου πει τι ειναι συμβατό με ιδιο κοστος, να μπει στη θεση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2.Οταν τους ρώτησα σχετικά με το ότι αναμένεται να κυκλοφορήσουν οι νέοι επεξεργαστές (ώστε να πέσει η τιμή του QUAD) έκαναν τους κινέζους και μου είπαν ότι "δεν έχουμε καμμία ενημέρωση"... Γνωρίζει κανείς πότε ακριβώς θα βγουν, όχι τίποτε άλλο μην την πατήσω και αγοράσω από τώρα τον QUAD στα 250 ευρώ που τον πουλάνε....

 

Ianouario pros Fevrouario vgainoun oi Penryn...new Dual Core kai new Quad Core...kalyteres epidoseis, pio xamhles 8ermokrasies kai xamhloterh katanalwsh...kai asfalws trelo overclocking akoma kai me aera (arketoi o/cades lene gia 4.3-4.4ghz me aera)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...