Προς το περιεχόμενο

Psp Slim&Lite για E-book Reader;


EKTELESTES

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσοι απο εσάς το χρησιμοποιούν και σαν e-book reader;

 

1) Βολεύει η οθόνη του για το διάβασμα ebook αλλά και κόμιξ;

 

2) Βλέπω οτι όλες οι υπόλοιπες συσκευές που κυκλοφορούν είναι πανάκριβες σε σχέση με το psp. Υπάρχει κάτι αξιόλογο που δεν έχω προσέξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το χρησιμοποιώ εγώ για διάβασμα comics. Δεν θα έλεγα ότι είναι πιο βολικό, αλλά από ότι φαντάζομαι σε τέτοιου είδους μέγεθος συσκευής δύσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο. Ουσιαστικά τα βλέπεις καρέ-καρέ τα comics για να είναι ευκολοδιάβαστα. Πάντως το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ έχει πολλές δυνατότητες όπως Zoom, εύκολη πλοήγηση με αποτέλεσμα το διάβασμα να είναι παιχνιδάκι! Απλά εγώ όταν διαβάζω θέλω να έχω πλήρη προβολή της σελίδας. Σε αυτό δεν βολεύει.

Πάντως ο κολλητός μου είχε πάρει ένα pdf reader ασπρόμαυρο για να είναι πιο φθηνό(γύρω στα 80 ευρώ το είχε πάρει εάν δεν κάνω λάθος- μπορεί να λέω και μαλακία στην τιμή) με οθόνη πολύ μικρότερη! Οπότε συγκρίνοντας το psp με τo συγκεκριμένο pdf reader με χίλια ψηφίζω psp. Και άμα βαρεθείς να διαβάζεις το comic κάνεις ένα διάλειμμα παίζοντας ένα X-men!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT : Όταν λες καρέ - καρέ , εννοείς 1 οριζόντια σειρά τη φορά?? ( αν έχει 3-4 πχ το κόμικ ) Αν είναι έτσι, κάτι γίνεται....

 

 

Ωραίος...αυτό σκέφτηκα και εγώ, μήπως είναι καλύτερα κάτι με 7αρα οθόνη (umpc) για να διαβάζουμε άνετα.

 

 

 

Βέβαια πάμε και σε 3πλάσιες τιμές....

 

Να σαι καλά φιλαράκι ^^

 

Αν έχει κάποιος άλλος καμιά πρόταση ας πει ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου όπως τα λες. Μια οριζόντια σειρά την φορά.

Πάντως με αυτό το pdf reader που είδα και σύγκρινα πάρε καλύτερα psp, αναλογικά και με τα λεφτά κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας παιδια.

Θελω να αγορασω ένα e-book για να περναω καποια βιβλια και δίκες μου σημειώσεις μεσα. Υπαρχει κανενα καλο στην αγορα? Επισησ βλεπω ότι πολλα βιβλιοπωλεία και φορείς ανεβαζουν δωρεαν καποια βιβλια με αυτην την μορφη στο νετ που μπορουμε να τα κατεβασουμε. Κάθε διαφορετικο βιβλιο θα θελει διαφορετικο λογισμικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...