Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κολλήματα


makisss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα μέχρι πριν λίγο καιρό την GeForce FX 5700LE και πρόσφατα έβαλα την ATI X1950PRO.Παρατηρώ όμως αρκετά κολλήματα στα παιχνίδια.Τους drivers της nvidia τους έχω βγάλει με Driver Cleaner.Τί μπορεί να φταίει;Παρακαλώ βοηθήστε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μέχρι πριν λίγο καιρό την GeForce FX 5700LE και πρόσφατα έβαλα την ATI X1950PRO.Παρατηρώ όμως αρκετά κολλήματα στα παιχνίδια.Τους drivers της nvidia τους έχω βγάλει με Driver Cleaner.Τί μπορεί να φταίει;Παρακαλώ βοηθήστε!!!!

 

Τώρα γενικολογείς λίγο! Αναφερε μας τι είδους κολλύματα εννοεις! Εντάξη καλή η χ1950pro αλλά αμα προσπαθείς να παίξεις καινουργια games σε full γραφικά θα κολώσει!

Επίσης πές και το υπολοιπο συστημα σου διοτι μπορεί να είναι αρκετά αδύναμο και να κρατάει πίσω την κάρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γενικολογείς λίγο! Αναφερε μας τι είδους κολλύματα εννοεις! Εντάξη καλή η χ1950pro αλλά αμα προσπαθείς να παίξεις καινουργια games σε full γραφικά θα κολώσει!

Επίσης πές και το υπολοιπο συστημα σου διοτι μπορεί να είναι αρκετά αδύναμο και να κρατάει πίσω την κάρτα!

Ψιλοσυμφωνώ. Αν κρίνω το ότι είχες 5700 μάλον θα είναι λίγο παλιό το σύστημά σου. Οπότε ότι λέει ο φίλος παραπάνω, πες μας δηλ το σύστημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κολλήματα παρατηρούνται σε όλα τα παιχνίδια?? Και σε τι settings???

To pc σου είναι αρκετά αδύναμο αλλά τα περισσοτερα καινούργια games θα πρέπει να τα τρέχει καλα σε medium settings στα 1280Χ1024

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα παιχνίδια τα έχει σε προεπιλογή high γραφικά.Πάντως δεν πιστεύω να φταίει το σύστημα γιατι για παράδειγμα στο PES2008 δεν γίνονται πάντα αυτά τα κολλήματα ή γίνονται για λίγο στην αρχή και μετά στρώνει το πράγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι το pc για την 1950pro δοκιμασε να περασεις τους καινουριους drivers, αλλα κολληματα με το pes με 1950pro και παρομοιο pc ειχε κι αλλος φιλος μου και οταν εμπαινε περιοχη σερνοταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς παθαίνω και εγώ φίλε μόλις μπαίνω στην περιοχή το μηχάνημα είναι έτοιμο να βγάλει καπνούς από τα κολλήματα!Το θέμα είναι ότι αυτό δεν συμβαίνει πάντα και δεν ξέρω το λόγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλό είναι το σύστημά σου για τη συγκεκρημένη κάρτα. Αν από ψύξη είσαι καλά, θα σου έλεγα να του κάνεις και λίγο oc sta 3,3 με 3,4. Θα βοηθούσε αρκετά την κα΄ρτα. Από εκεί και πέρα είσαι για format, αλλά πριν το κάνεις δοκίμασε λίγο και αυτό. Για μένα δούλεψε ΑΨΟΓΑ κατά τη μεταφορά από nvidia σε ATI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, μάλλον όχι, αλλά αυτό μπορείς να το κοιτάξεις. Βάλε ένα πρόγρ όπως το everest και κοίτα τις θερμοκρασίες σου. Το πρόγραμμ απου σου είπα το χρησιμοποίησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είχε μείνει ένα αρχείο nvidia και το διέγραψα αλλά δεν υπήρξε διαφορά.Βασικά με το overclocking πρέπει να ρίξω και τη ram στα 333MHz γιατί αλλιώς την πάει πάνω από 400 και ο υπολογιστής δεν ανοίγει!Την έριξα αλλά και πάλι επανεκκίνηση μου έκανε την ώρα που έπαιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...