Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με επανωτές αυτο-επανεκινήσεις


koufaloni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανέρχομαι με νέα δεδομένα. Το προβλημα είναι το εξής 0x0000008E (0xC0000005,0x804DA2F1,0xF3E0FCF0,0X00000000 )

 

Γνωρίζει κανείς αν είναι θεμα hardware και αν ναι ποιο;

 

thanks

30-1-2008

______________________________________________________________________________

Πριν δύο τρεις εβδομάδες ο υπολογιστής μου μετά απο διακοπές ρευματος όταν ξανα ερχοταν το ρευμα έπερνε εμπρός μόνο του.

Αυτο συνέβει δυο τρείς φορές. Από χθές πλέον κάνει επανωτά restart μόλις αρχίζουν τα windows. Δεν παίζει ούτε σε safe mode ουτε τίποτα.

ξέρει κανείς αν είναι πρόβλημα τροφοδοτικού η hardware η φταίει κάνας ιός οπότε πάμε για φορμάτ???

 

Ευχαριστώ,

Αντώνης

 

Επανέρχομαι στο ίδιο θέμα να προσθέσω πώς πλέον ο υπολογιστής μου ανοίγει και δουλεύει κανονικά για το επόμενο μισάωρο με μία ώρα έως ότου αρχίσει πάλι τις επανωτές επανεκκινήσεις.

 

Είναι πρόβλημα σκληρού δίσκου? Η μήπως ανεβάζει θερμοκρασία και κολλάει ο επεξεργαστής? Έχω ενα Athlon 1.8gh Να αλλάξω ψήκτρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εχει κολλήσει το κουμπί του restart ??

Πατώντας F8 πρίν αρχίσουν να φορτώνουν τα windows, σου βγάζει επιλογή για safe mode.

Για τί τροφοδοτικό μιλάμε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το τροφοδοτικό μου είναι τις πλάκας, αυτό σκέφτομαι και εγώ απλά το περίεργο είναι ότι πάνε να ξεκινήσουν τα windows και εκεί βγάζει ένα μήνυμα ότι λέιπει ένα αρχείο των windows το οποίο δεν προλαβαίνω να διαβάσω και κάνει restart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το τροφοδοτικό μου είναι τις πλάκας, αυτό σκέφτομαι και εγώ απλά το περίεργο είναι ότι πάνε να ξεκινήσουν τα windows και εκεί βγάζει ένα μήνυμα ότι λέιπει ένα αρχείο των windows το οποίο δεν προλαβαίνω να διαβάσω και κάνει restart

 

Τότε δεν είναι το τροφοδοτικό , θα έχει "χτυπήσει" ο σκληρός από τις διακοπές ρεύματος και θα γ@μήθηκε. Δοκίμασε πρώτα άλλο τροφοδοτικό και μετά πήγαινε για Format. Λες να φταίνε και τα 2 ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι σου κάνει επανεκινηση όντως είναι πρόβλημα του τροφοδοτικού. Αλλά και πάλι θα χρειαστείς format γιατί σίγουρα σου λείπει κάποιο αρχείο dll από τα windows και γιαυτό δεν ξεκινάει καν. Και αυτό το έπαθε από τη διακοπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο ίδιο θέμα να προσθέσω πώς πλέον ο υπολογιστής μου ανοίγει και δουλεύει κανονικά για το επόμενο μισάωρο με μία ώρα έως ότου αρχίσει πάλι τις επανωτές επανεκκινήσεις.

 

Υπολογιστής μου >δεξί κλίκ>Ανοιγμα>Προβολή πληροφοριών συστήματος>Για προχωρημένους>Εκκίνηση και αποκατάσταση>Ρυθμίσεις>Ξεκλικάρεις το "Αυτόματη Επανεκκίνηση", ΟΚ, και κλείνεις ολα τα παράθυρα.Την επόμενη φορά που θα παρουσιαστή πρόβλημα, αντί να επανεκκινήσει, θα βγάλη μια μπλέ οθόνη στην οποία θα αναφέρει ενα κωδικό σφάλματος.Τον Google-άρεις ή τον αναφέρεις εδώ και το ξανασυζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το τροφοδοτικό μου είναι τις πλάκας, αυτό σκέφτομαι και εγώ απλά το περίεργο είναι ότι πάνε να ξεκινήσουν τα windows και εκεί βγάζει ένα μήνυμα ότι λέιπει ένα αρχείο των windows το οποίο δεν προλαβαίνω να διαβάσω και κάνει restart

 

To ποιο πιθανόν είναι να έχουν χτυπήσει τα win αφού πάνε να φορτώσουν και μετά γίνεται η επανεκκίνηση. Θα πρότεινα πρώτα να κάνει φορμάτ και μετά να κοιτάξεις για το hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογιστής μου >δεξί κλίκ>Ανοιγμα>Προβολή πληροφοριών συστήματος>Για προχωρημένους>Εκκίνηση και αποκατάσταση>Ρυθμίσεις>Ξεκλικάρεις το "Αυτόματη Επανεκκίνηση", ΟΚ, και κλείνεις ολα τα παράθυρα.Την επόμενη φορά που θα παρουσιαστή πρόβλημα, αντί να επανεκκινήσει, θα βγάλη μια μπλέ οθόνη στην οποία θα αναφέρει ενα κωδικό σφάλματος.Τον Google-άρεις ή τον αναφέρεις εδώ και το ξανασυζητάμε.

 

Αυτό ακριβώς πρέπει να κάνεις που σου λέει ο epitropos η να κάνεις επιδιόρθωση η να μπεις σε safe mode και να κάνεις επαναφορά συστήματος σε μια παλιά ημερομηνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επανέρχομαι με νέα δεδομένα. Το προβλημα είναι το εξής 0x0000008E (0xC0000005,0x804DA2F1,0xF3E0FCF0,0X00000000 )

 

Γνωρίζει κανείς αν είναι θεμα hardware και αν ναι ποιο;

 

thanks

30-1-2008

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρόμοιο πρόβλημα με σένα με προηγουμενο pc το οποιο είχε επίσης athlon 1.8 και έπειτα απο διακοπές ρεύματος είχε αρχίσει τις απανωτές επανεκκινήσεις. Πρόσεξες μήπως κατα την διάρκεια των επανεκκινήσεων βγάζει κανένα επαναλαμβανόμενο σφύριγμα; Υπάρχει περίπτωση να έχει πάθει ζημιά η μητρική χωρίς το ρεύμα να έχει πειράξει τροφοδοτικό ούτε σκληρό δίσκο ούτε επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...