Προς το περιεχόμενο

Linksys WAG200G - Forthnet - Συνδεσμολογια


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.

 

Συγγενικο μου προσωπο εχει κανει αιτηση για τα 24mbit της Forthnet, αλλα οχι και για την σταθερη τηλεφωνια.Μεσα στο πακετο, ηταν το ρουτερ Linksys WAG200G.

 

Το προβλημα ειναι το εξης.Εχει 2 pc, τα οποια ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους σε τοπικ δικτυο, πανω σε hub.Πως θα συνδεσω εγω εκει το ρουτερ?Δεν εχω ιδεα απο δικτυα!

 

Το ρουτερ πρεπει απαραιτητα να συνδεθει με καλωδιο δικτυου για να ρυθμιστει την 1η φορα?Δοκιμασα να το συνδεσω wireless, αλλα δεν ανοιγει το Control Panel του.Δλδ δεν το ''βλεπει'' το πισι, αν και ειναι ανοιχτο το ασυρματο.Επισης, θελει καποιο firmware update για τα 24mbit?

 

Help guys!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den thelei firmware update gia ta 24 mbit an kai ine kalo na exeis apo to firmware 1.01.01 kai pano.tora exei bgei to 1.01.05.episis katargeis to hub kai rixneis ta 2 pc pano sto linksys.to setarisma to arxiko ginetai kai wireless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω poulinos για την απαντηση.

 

Μετα, τα 2 πισι θα συνεχισουν να ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους?

 

Το προβλημα ειναι οτι ανοιγω τον ΙΕ, πατω 192.168.1.1 ή 101, δε θυμαμαι, αλλα δεν ανοιγει το control panel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τη διευθυνση αυτη την παταω μεσω του wireless δικτυου.Δλδ το προγραμμα της Netgear βλεπει το ρουτερ, συνδεεται πανω του, αλλα δεν ανοιγει η σελιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δικτυο μεταξυ των 2 πισι δεν το εχω φτιαξει εγω.Για να σε βοηθησω να καταλαβεις, προκειται για φωτογραφικη επιχειρηση, οπου 2 πισι και ενα μηχανημα εκτυπωσης ειναι συνδεδεμενα σε τοπικ δικτυο.

 

Εγω θελω να βαλω dsl στα 2 πισι.Θα ξαναπαω εκει για να δω τις IP τους.Ομως φιλε poulinos, η 192.168.1.1 δεν ειναι η default ip του ρουτερ?Δε θα επρεπε, εστω ασυρματα, να ανοιγει το control panel του?

 

Υ.Γ.Σε ευχαριστω πολυ που ασχολεισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δικτυο μεταξυ των 2 πισι δεν το εχω φτιαξει εγω.Για να σε βοηθησω να καταλαβεις, προκειται για φωτογραφικη επιχειρηση, οπου 2 πισι και ενα μηχανημα εκτυπωσης ειναι συνδεδεμενα σε τοπικ δικτυο.

 

Εγω θελω να βαλω dsl στα 2 πισι.Θα ξαναπαω εκει για να δω τις IP τους.Ομως φιλε poulinos, η 192.168.1.1 δεν ειναι η default ip του ρουτερ?Δε θα επρεπε, εστω ασυρματα, να ανοιγει το control panel του?

 

Υ.Γ.Σε ευχαριστω πολυ που ασχολεισαι.

 

kanonika tha prepe alla bgale to kalodio diktiou apo pano dioti mporei na paei na brei to 192.168.1.1 pano sto kalodio opoote na min anigei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...