Προς το περιεχόμενο

ati overclock


murcielago580

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,θελω να κανω overclock στην καρτα γραφικων μου μια radeon 1650 pro.Χρισιμοποιω το προγραμμα aticool και μου παρουσιαζει 2 προβληματα.

1)οταν παω να ανεβασω τα mhz της μνημης της καρτας κολλαει και βγαζει μαυρη οθονη

2)μετα απο επενεκκινηση του υπολογιστη μοθυ επαναφερει τις αρχικες ρυθμισεις

 

Κανω κατι λαθος εγω?υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα κατι σαν το riva tuner για πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sarksoul ούτε καν κάνει και για pci-e και για agp και Ati και Nvidia

 

murcielago580

στο κάνει μόνο στις μνήμες της κάρτα ; αν ναι τότε θα έχει μάπα μνήμες αλλιώς δοκίμασε και το rivatuner που λέει ο stm00192

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mono στην μνημη μου το κανει αυτο.επισης δοκιμασα και το riva tuner αλλα παλι τα ιδια.δεν μπορω να καταλαβω.υπαρχει περιπτωση να ειναι με καποιο τροπο κλειδωμενη η καρτα ετσι ωστε να μην μπορει να πειραχτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τα καταφερα με το amd gpu tool kit thanks smt00192 για το Link.ευτυχως vatos_locos που εβγαλες το πορισμα....τελως παντων μπορειτε να μου πειτε με ποιον τροπο μπορω να βλεπω την ταχυτητα του ανεμιστηρα και την θερμοκρασια της καρτας γραφικων?ευχαριστω για τη βοη.θεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να βρω ακομα απο που μπορω να βλεπω θερμοκρασια και ταχυτητα ανεμιστηρα.ειδικα το ατιτοολ δεν εχει τετοια επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να βρω ακομα απο που μπορω να βλεπω θερμοκρασια και ταχυτητα ανεμιστηρα.ειδικα το ατιτοολ δεν εχει τετοια επιλογη.

 

Ποιας εταιριας ειναι η υλοποιηση αν εχεις Gecube πχ δεν λεει την θερμοκρασια αν εχεις sapphire τοτε στανταρ θα σου το δειξει στο ΑΤΙ ΤΟΟL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...