Προς το περιεχόμενο

αγορά linksys wag200g


DioNiSis_000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,

 

εδώ και καιρό σκέφτομαι να αγοράσω ένα wag200g και να αντικαταστήσω το crypto f200 που έχω από τη forthnet πάνω από ένα χρόνο τώρα.

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να κάνω αυτή την αγορά.

 

η σύνδεση μου είναι στα 768 και δεν νομίζω να την αλλάξω σύντομα με μεγαλύτερη μιας και είναι φοιτητική προσφορά με 12ε/μηνά.

μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα με το f200 (κάποια που είχαν εμφανιστει διορθώθηκαν μετά από πολύ ψάξιμο),

με torrents και p2p δεν ασχολουμε καθόλου που απ' ότι έχω διαβάσει ένα router είναι απαραιτητο για καλές ταχύτητες, αλλά κατεβάζω συνεχώς από rapidshare.

θα δω κάποια διαφορά σε download και σερφαρισμα πέραν του ότι με το wag200g δεν θα χρειάζεται να συνδέω και να ξεσυνδεω το usb από το pc στο laptop αναλόγως ποιο χρησιμοποιώ? (τελευταία αυτό έχει καταντήσει κουραστικό καθώς βρίσκονται σε διαφορετικό δωμάτιο και όροφο. όταν τα έχω και τα 2 στο ίδιο δωμάτιο δίνω από το ένα στο άλλο μεσώ Ethernet)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε βολεψει πολυ παντως να εχεις το ενα μεσω ethernet και το αλλο ασυρματα, απο το να κανεις τη δουλεια που κανεις τωρα, για μενα κανε την αγορα

 

Διαφορες σε ταχυτητες δε θα δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εξαρταται απο το πως ειναι φτιαγμενο το σπιτι σου, μπορεις να κοιταξεις για router με πιο δυνατο σημα, δε μπορω να σου πω κατα ποσο δυνατο θα φτανει το σημα του wag200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εχω εδω 1 χρονο και δουλευει αψογα

ουτε restart χρειαζετε για κολληματα ουτε τιποτα

οσο για το σημα ειναι αρκετα καλο με την κεραια που εχει εγω το χρησιμοποιω και για εναν οροφο πιο κατω

μπορεις βεβαια να βελτιωσεις το σημα αν προσθεσεις κεραια

για λεπτομερειες δεν ξερω παραπανω αλλα μπορω να το ψαξω αν θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου βρίσκεται στον 3ο όροφο και δίνω bandwidth σε γείτονα στον 1ο ο οποίος χρησιμοποιεί κινητό με wifi. Λογικά σε ένα όροφο δε θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

σήμα θέλω να δώσω σε 2 ορόφους κάτω ακριβώς όπως λέει ο vagpap, αν δε φτάνει βέβαια μπορώ να περάσω και ένα καλώδιο.

κάτι άλλο, η εμβέλεια που θα επικοινωνεί το router με το laptop εξαρτάται μονό από την κεραία του router ή και από την ένταση του wi-fi του laptop?

δηλ. υπάρχει περίπτωση να φτάνει το σήμα του router και να μην μπορεί να γίνει σύνδεση λόγω αδυναμίας σήματος του laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo dei na min pezei kai se enan orofo pano.exartate toius toixous.kata ta alla i agora tou ine ipoxreotiki kai axizei .peta to crypto karfota stin thalasa.i entasi exartate kai apo ton router kai apo to laptop.efoson i epikoinonia ine amfidromi prepei kai to laptop na stelnei alla kai o router na mporei na stelnei kai na ftanei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...