Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με μητρική (λογικά)


Dober

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη παιδεύομαι 2 μέρες τωρα θα μπω κατευθείαν στο θέμα, αγόρασα ένα καινούριο σύστημα το οποίο αποτελείται από: c2d 2,66, asus p5b se, 2X 1gb DDRII kingston, asus 8600GT 512MB, PSU trust 420 Watt,HDD WD 160GB sata II, αφού τα έχω συνδέσει σωστά πάω να κάνω εγκατάσταση τα WIN XP και μόλις φτάσει κοντά στο 70% μου βγαζει μπλέ οθόνη με κινεζικα και στο τέλος λεει κατι για address και τέτοιαοταν πάω να τα ξανακάνω εγκατάσταση βλέπω τα ίδια.

 

εχω δοκιμάσει αλλο τροφοδοτικο, αλλο σκλήρο δίσκο, άλλαξα θέσεις στις μνήμες, τισ έβαλα και μόνες τους παλι τα ιδια, μήπως μπορεί κανένας να μου πει τι συμβαίνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πας για αλλαγη μητρικης. Ακου να δεις τι προβλημα ειχα κι εγω. Μου εκανε περιπου το ιδιο αλλα μετα την εγκατασταση. Εκανε restart το pc στο ασχετο οταν εβαζα προγραμματα πχ. Εστειλα τη μητρικη για service να δω τι θα μου πουν.

 

Κατα 99% φταιει η μητρικη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάνε και ένα bios update πρώτα μήπως είναι κάποια ασυμβατότητα με τις μνήμες.Η asus βγάζει bios σχέδον κάθε μήνα για τέτοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο αντιγραφή, άλλο εγκατάσταση αρχείων..

 

αν κατάλαβα καλά, μάλλον κολλάει στην αντιγραφή(δλδ. είσαι στην μπλε οθόνη ακόμα).

 

το πιθανότερο είναι να φταίει ή το cd αγκατάστασης ή το cdrom.

 

δοκίμασε με διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχω πάθει μεγαλη πλακα δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο και οι 3 μνήμες ειχαν πρόβλημα! να σημειώσω οτι ήταν ολοκαίνουριες, έτρεξα μεμτεστ του λίνυξ και έβγαλαν πρόβλημα. τελικά έβαλα μια kingston 533MHz αλλα τώρα έχω άλλο πρόβλημα. Σε μερικα παιχνίδια μου κρασάρει τελείως το μηχανημα:( τι λετε να παίζει τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περνα τους τελευταιους drivers tης καρτας γραφικων.κλεισε οτι τρεχει στην μπαρα αριστερα κατω οταν τρεχει το game κανα norton πχ.ποση μνημη εβαλες? αμα εβαλες λιγη λογικο ειναι να κολαει αμα παιζεις κανενα βαρυ game.η καρτα γραφικων που εχεις δεν ειναι και η καλυτερη.πιο game επαιζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...