Προς το περιεχόμενο

Simcity societies VS city life 2008 edition


ksaplostra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την σειρά οι προτάσεις μου.

 

α) Περίμενε για το Cities Unlimited....

β) Πάρε το Sim City 4 Deluxe.

γ) Πάρε το City Life 2008.

δ) Συνέχισε να φτιανεις άρματα και σκότωνε κόσμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο του είδους με το οποίο κόλλησα ήταν το CivCity:Rome.

Τεχνικός τομέας ικανοποιητικός, αλλά από gameplay το πολύ ενδιαφέρον. Παίρνει κάποια στοιχεία από Civilization και SimCity και έχει πλάκα.

Όλη του η λογική είναι στο να αναπτύξεις την πόλη, προμηθεύοντας τους κατοίκους με ό,τι χρειάζονται. Θέλουν κρέας; Πρέπει να φτιάξεις μία φάρμα. Μετά χρειάζεσαι ένα χασάπικο, που θα παίρνει το κρέας από την φάρμα και θα το πουλάει. Επίσης, μεγάλο ρόλο παίζουν οι ακτίνες δράσεις του κάθε μαγαζιού. Αν το χασάπικο είναι πολύ μακριά από τα σπίτια, κανείς δεν θα πάει να ψωνίσει από εκεί. Και έχει και κάτι υποτυπώδεις μάχες, αλλά δεν θα ασχοληθείς και πολύ μαζί τους.

Εγώ το βρήκα εξαιρετικά γουστόζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο του είδους με το οποίο κόλλησα ήταν το CivCity:Rome.

Τεχνικός τομέας ικανοποιητικός, αλλά από gameplay το πολύ ενδιαφέρον. Παίρνει κάποια στοιχεία από Civilization και SimCity και έχει πλάκα.

Όλη του η λογική είναι στο να αναπτύξεις την πόλη, προμηθεύοντας τους κατοίκους με ό,τι χρειάζονται. Θέλουν κρέας; Πρέπει να φτιάξεις μία φάρμα. Μετά χρειάζεσαι ένα χασάπικο, που θα παίρνει το κρέας από την φάρμα και θα το πουλάει. Επίσης, μεγάλο ρόλο παίζουν οι ακτίνες δράσεις του κάθε μαγαζιού. Αν το χασάπικο είναι πολύ μακριά από τα σπίτια, κανείς δεν θα πάει να ψωνίσει από εκεί. Και έχει και κάτι υποτυπώδεις μάχες, αλλά δεν θα ασχοληθείς και πολύ μαζί τους.

Εγώ το βρήκα εξαιρετικά γουστόζικο.

 

To civCity rome to eixa liosei otan bgike(megalos fan ton ceasar).Kalo itan.Tora "agorasa to city life na do ti rolo paizei.Afou telioso to witcher(an pote to telioso me ta bug pou'xei) vevaia :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...