Προς το περιεχόμενο

Επιλογή laptop...


orfeas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες καλησπερα...θελω την βοηθηα σας για να παρω ενα laptop. θελω τα εξης:

1)toshiba ή HP

2)να μπορει να παιζει παιχνιδια(δηλ. καρτα γραφικων 256)

3)μνημη ram στα 2048

4)να κοστιζει εως 1100euro

ελπιζω να ειμαι πολυ συγκεκρημενος. περιμενω βοηθεια. ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορφέα από ΗΡ προτείνω αυτό. Έχει κάρτα στα 128 ΜΒ άλλα δεν θα σε προβληματίσει. Με ακόμα 110 ευρώ περίπου φρόντισε τις πρώτες 90 ημέρες μετά την αγορά να αγοράσεις την επέκταση εγγύησης και είσαι έτοιμος.

 

Τώρα Toshiba με τα χαρακτηριστικά που ζητάς σε αυτό το όριο τιμής δε βλέπω. Εάν έχει κάποιος άλλος υπόψη του κάτι... άλλα γενικά να πω σα σχόλιο ότι έλεος πια με τους σκληρούς στις 4200 rpm. Δηλαδή πόσο παραπάνω θα κόστιζαν έαν είχαν κανονικούς σκληρούς. Εκτιμώ γενικά τη Τοshiba αλλά το τελευταίο 1-1,5 χρόνο οι συνθέσεις των μοντέλων της απλής Α200 σειράς είναι απαράδεκτες για το μέγεθος της σαν εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα λεγα οτι εβγαλε καποια πολυ καλα και προσιτα επιτελους μοντελα με την HD2600 εφοσον αυτα ειχαν σκληρο στις 5400 στροφες

και μαλιστα τα συγκεκριμενα εγιναν και αναρπαστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα λεγα οτι εβγαλε καποια πολυ καλα και προσιτα επιτελους μοντελα με την HD2600 εφοσον αυτα ειχαν σκληρο στις 5400 στροφες

και μαλιστα τα συγκεκριμενα εγιναν και αναρπαστα

 

Όντως μοντέλα όπως το A200-1M8 ή το A200-1M5 (που δεν ταιριάζει βέβαια στο φίλο) ήταν πραγματικά φωτεινές εξαιρέσεις, αλλά πλέον σε τιμές γύρω στα 1000 ευρώ δεν υπάρχει ολοκληρωμένη πρόταση (πχ το A200-1VN δεν είναι ισορροπημένο) και το άσχημο είναι πως όταν ανεβαίνεις στη τιμή τα περισσότερα έχουν μεγαλύρετο μεν, πιο αργό δε σκληρό, πράγμα που είναι απλά απράδεκτο. Βέβαια το ίδιο ισχύει και για άλλους, λέγε με Sony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HP pavilion

Επεξεργαστής: Intel Core 2 Duo T7250 (2.0 GHz, Level 2 cache 2MB).

• Οθόνη: Ευρεία οθόνη υψηλής ανάλυσης 17 WXGA BrightView, ανάλυση: 1400 x 900.

• Μνήμη: 2 x 1024MB DDR2, υποστηρίζει μνήμη μέχρι 4 GB.

• Σκληρός Δίσκος: 160 GB SATA 5400 rpm.

• Οπτικός Δίσκος: Lightscribe Super Multi DVD Writer (+/-R +/-RW) με υποστήριξη διπλού στρώματος.

• Floppy Disk: Δεν περιλαμβάνεται.

• Κάρτα γραφικών: NVIDIA GeForce 8600M GS με 256MB αυτόνομης μνήμης και δυνατότητα επέκτασης εώς 1024MB δανειζόμενη από την μνήμη του συστήματος.

• Ενσύρματη επικοινωνία: 56K μόντεμ. Κάρτα Ethernet 10/100BT.

• Ασύρματη επικοινωνία: Intel PRO/Wireless 3945 802.11a/b/g, bluetooth.

• Διασυνδέσεις: 4 USB 2.0, 1 υποδοχή HDMI, 1 θύρα VGA, 1 υποδοχή μόντεμ RJ11, 1 υποδοχή Ethernet RJ45, έξοδος S-video TV, 2 έξοδοι ακουστικών, 1 είσοδος μικροφώνου, 1 θύρα IEEE 1394, θύρα υπερύθρων τηλεχειριστηρίου.

• Θέσεις επέκτασης: Μία υποδοχή ExpressCard/54 (υποστηρίζει και ExpressCard/34).

• Ήχος: Ενσωματωμένος ήχος 16 bit, 3D, Sound Blaster Pro συμβατός, Ηχεία Altec Lansing.

• Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Ενσωματωμένη συσκευή ανάγνωσης ψηφιακών μέσων 5-σε-1 για κάρτες Secure Digital, MultiMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro ή κάρτες xD Picture, HP Pavilion WebCam με ενσωματωμένο μικρόφωνο stereo, τηλεχειριστήριο.

• Πληκτρολόγιο: Επιτραπέζιο πληκτρολόγιο πλήρους μεγέθους (με ξεχωριστή διάταξη αριθμητικού πληκτρολογίου). Touch Pad με κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποίησης και pad κατακόρυφης κύλισης πάνω/κάτω, κουμπιά έντασης και σίγασης, 2 κουμπιά γρήγορης εκκίνησης.

• Διαστάσεις: 28,50 cm (Μ) x 39,60 cm (Π) x 3,16 cm (ελάχ.) Υ/ 4,18 cm (μέγ.) Υ.

• Βάρος: 3,55 kg.

• Μπαταρία: 8 κελιών Λιθίου Ιόντων (Li-Ion).

• Λογισμικό: Windows Vista Home Premium Eng/Gr.

• Εγγύηση: 1 χρόνος

Στα 1085 euro

τι σας λεει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγότερα χρήματα μπορείς να πάρεις καλύτερο μοντέλο. Κοίτα εδώ για το dv6680 και περισσεύουν και για την επέκταση εγγύησης ;)

 

Γιατί δηλαδή να πάρεις το Pavilion dv6661ev με 1085 ευρώ και να μην πάρεις το dv6680ev με 1000-1010 ευρώ? Δεν το καταλαβαινω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toshiba ή LG, μάλιστα η αδερφή μου πήρε σήμερα τον Ε500 11ΑS ο οποίοςμ πουτάρει πολυ γρήγορα με βίστα και είναι τελειος μόνο με 640 ευρώπουλα και φανταστείτε έχει 1 γίγκα μνήμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως μοντέλα όπως το A200-1M8 ή το A200-1M5 (που δεν ταιριάζει βέβαια στο φίλο) ήταν πραγματικά φωτεινές εξαιρέσεις, αλλά πλέον σε τιμές γύρω στα 1000 ευρώ δεν υπάρχει ολοκληρωμένη πρόταση (πχ το A200-1VN δεν είναι ισορροπημένο) και το άσχημο είναι πως όταν ανεβαίνεις στη τιμή τα περισσότερα έχουν μεγαλύρετο μεν, πιο αργό δε σκληρό, πράγμα που είναι απλά απράδεκτο. Βέβαια το ίδιο ισχύει και για άλλους, λέγε με Sony...

 

υπαρχει ομως ΑΥΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μου λες εχει μικροτερη οθονη και λιγοτερη μνημη γραφικων..

 

Έχεις δίκιο. Λάθος δικό μου. Εσύ ανφέρεσαι στο dv9660 KC214EA και εγώ νόμισα στο dv6660.

 

Εάν σε ενδιαφέρει 17'' οθόνη είναι νομίζω από τις καλύτερες επιλογές που μπορείς να κάνεις. Χρειάζεσαι όμως πραγματικά 17'' οθόνη?

 

υπαρχει ομως ΑΥΤΟ

 

Ναι όντως...απλά φορητούς με επεξεργαστή AMD δεν κοιτάω καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο και αυτο απ'οτι ειδα..μονο που δεν ειμαι και πολυ ενημερωμενος για τους amd και δεν μπορω να τους συγκρινω σε σχεση με αντιστιχους intel .τελικα το laptop που προτηνω(HEWLETT PACKARD PAVILION DV9660EV ) εγω ειναι καλο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...