Προς το περιεχόμενο

Mac Mini σε hdmi?


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι ξερω το mac mini εχει vga εξοδο ΚΑΙ dvi. Με ενα καλώδιο dvi σε hdmi μπορώ να το συνδέσω στην τηλέοραση μου (η οποία έχει είσοδο hdmi?)

 

Για πείτε και είμαι έτοιμος για το switch!

 

 

Και κάτι άλλο, το 1gb ram που εχει το θεωρείτε αρκετό για να του βάλω leopard? Για browsing και media player θα το εχω :-)

 

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ανάλυσης είναι η τηλεόραση; Αν είναι 720p θα είσαι μια χαρά, αν είναι FullHD πάλι γίνεται αλλά με hackιά :-) Φτάνει μια χαρά το 1GB αλλά να ξέρεις ότι το Front Row έχει προς το παρόν πρόβλημα με ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους(σε ξεχωριστό αρχείο). Σε όλα τα άλλα είναι τέλειο.

 

Α, ξέχασα. Ναι, κάνει το DVI-to-HDMI καλώδιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HD Ready είναι η τηλεοραση! δηλαδη 1366 x 768=720p, αρα μια χαρα!

 

Σε ευχαριστω που απαντησες! :D

 

Μια τελευταια ερωτηση για να μην ανοιξω ξεχωριστο θεμα και να ξεδιαλυνω τις αποριες μου σιγα σιγα! Αν αρχισω μια εργασία στο openoffice στο mac μπορω να την περασω σε στικακι και να τη συνεχισω στο office windows laptop μου ε; Η στο pocket pc με τα windows mobile;

 

Θελω να πω, να μην περιμενω τπτ προβληματα συμβατοτητας με τα υπολοιπα παραθυρομηχανηματα;

Να ειμαι ετοιμος να εργαστω οταν ερθει το mac!

 

Και παλι ευχαριστω για τις απαντησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό είναι μεγάλο ζήτημα. Εξαρτάται και από το σε τι έχεις σώσει το αρχείο στο OpenOffice. Πάντως αν είναι απλό κείμενο και δεν έχει πολλούς πίνακες και εικόνες, τότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

W8, οχι σαν θεμα συμβατοτητας openoffice με office (γιατι αυτο ειναι δοκιμασμενο και δεν εχω προβληματα, τουλαχιστον στις εργασιες που γραφω - κείμενο και κανα πινακα), αλλά σαν να μην αναγνωριζει το εγγραφο λογω διαφορετικου mac format, η γραμματοσειρων ή κατι τετοιο. Συγγνωμη που δεν ημουν πιο σαφης :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thelw na kanw 2 erwtiseis gia to mac mini...

 

1) pos mporw na sindesw 2 othones? ine kati pou to xriazome

 

2) ti prepei na kanw gia na vlepei tous exoterikous diskous, oxi mono gia anagnwsi alla na grafei kiolas klp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο οθόνες έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται. Εκτός αν δεν εννοείς ταυτόχρονα.

 

Προφανώς είναι σε NTFS οι δίσκοι σου, οπότε ή τους κάνεις FAT32 ή ψάχνεις στο Google για "NTFS for Macos" και σου βγάζει 2 επιλογές: Μια εμπορική και άλλη μια free. Νυστάζω πολύ για να το ψάξω εγώ και να σου δώσω links! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Απο οτι ξερω το mac mini εχει vga εξοδο ΚΑΙ dvi. Με ενα καλώδιο dvi σε hdmi μπορώ να το συνδέσω στην τηλέοραση μου (η οποία έχει είσοδο hdmi?)

 

Για πείτε και είμαι έτοιμος για το switch!

 

 

Και κάτι άλλο, το 1gb ram που εχει το θεωρείτε αρκετό για να του βάλω leopard? Για browsing και media player θα το εχω :-)

 

 

Ευχαριστω!

 

 

όταν συνδεσουμε το μακ μεσου DVI --> HDMI ΄θα πρέπει λογικά να συνδεσουμε και εχτρα τον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...