Προς το περιεχόμενο

[Rumor]Sega making Dreamcast 2?


xrest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθω να τρεξω τον nullDC αλλα μου βγαζει σφαλμα unable to find bios--exiting.Εχω βαλει το bios και το flash αφου τα εχω μετονομασει οπως λεει στο readme και τα εχω ριξει στον φακελο data.Δε ξερω τι αλλο να κανω,οποιος ξερει ας μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το εχεις ονομασει ετσι dc_boot.bin και δεν σου δουλευει; Εμενα μου τρεχει τα παιχνιδια κανονικα.

 

Εμενα μεσα στο data εχει και καποια αλλα αρχεια

dc_boot.bin

dc_flash.bin

dc_flash_wb.bin

fsca-table.bin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω snik τo ξανακατεβασα και λειτουργει οκ.Κατεβασα κατι ενα παιχνιδι σε μορφη bin αλλα δεν το παιζει και σε μορφη cdi που λειτουργει κανονικα.Τωρα θελω να συνδεσω ενα logitech cordless αλλα δεν το εντοπιζει. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτην την εκδοση του Nulldc δεν υποστιριζει gamepads πρεπει να κατεβασεις το xpad (Ετσι νομιζω το λενε) και να βαλεις σε καθε κουμπι του χειριστιριου σου ενα πληκτρο απο το πληκτρολογιο.Μετα βαζεις το πληκτρο στο nulldc και οποτε πατας το κουμπι του gamepad αυτο κανει την αντιστοιχηση μονο του.

Για τα bin ψαξε για ενα προγραμμα που λεγεται bin2cdi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτην την εκδοση του Nulldc δεν υποστιριζει gamepads πρεπει να κατεβασεις το xpad (Ετσι νομιζω το λενε) και να βαλεις σε καθε κουμπι του χειριστιριου σου ενα πληκτρο απο το πληκτρολογιο.Μετα βαζεις το πληκτρο στο nulldc και οποτε πατας το κουμπι του gamepad αυτο κανει την αντιστοιχηση μονο του.

Για τα bin ψαξε για ενα προγραμμα που λεγεται bin2cdi

 

Δηλαδή αναλογικό δεν υποστηρίζεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον οχι,το μονο που μπορεις να κανεις ειναι το αναλογικο ψηφιακο.

Ισως στην επομενη εκδοση του nulldc να τα υποστιριζει!

 

Είναι λίγο lame αυτό εδώ που τα λέμε. Το αναλογικό υποστηρίζεται από τον καιρό του UltraHLE. Δοκίμασε κανείς να παίξει Mario64 με D-pad? Απλά δεν γίνεται σε κάποιες φάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα βγει DREAMCAST 2 και θα γαμ.. το Playstation. Καμία σχέση με τα παιχνίδια που παίζαμε στο SEGA δεν εχουν οι σημερινες μπαρούφες.

Το πιάσατε φλωρόπαιδα?

Κάποτε με το streets of rage κτλ καθόσουν 10 ώρες στην οθονη.

Τώρα ζητημα είναι να παίζεις ένα game για 5 λεπτά....Βαρεμάρα παντού και κατανάλωση χωρίς νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγει DREAMCAST 2 και θα γαμ.. το Playstation. Καμία σχέση με τα παιχνίδια που παίζαμε στο SEGA δεν εχουν οι σημερινες μπαρούφες.

Το πιάσατε φλωρόπαιδα?

Κάποτε με το streets of rage κτλ καθόσουν 10 ώρες στην οθονη.

Τώρα ζητημα είναι να παίζεις ένα game για 5 λεπτά....Βαρεμάρα παντού και κατανάλωση χωρίς νόημα

να υποθεσω οτι ακομα παιζεις streets of rage αφου σου αρεσε τοσο πολυ και δεν εχεις παιξει κανα αλλο παιχνιδι πχ gears metal gear gta bioshock κτλπ κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...