Προς το περιεχόμενο

rip mkv files into dvd


Fantomas_1985

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!!

Μπορω να αντιγραψω με καποιο τροπο τα mkv αρχεια που ειναι με 720p που εχω κατεβασει και να ενσωματωσω και τους υποτιτλουσ σε αυτα, σε μορφη dvd video?

Αν ναι, προτεινετε μου κανενα προγραμματακι...

thanx!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο πρόγραμμα: μετατρέπω avi/divx/mp4/mkv σε DVD;

 

To γεγονός ότι είναι 720p τα αρχεία δεν παίζει κανένα ρόλο. Απλά θα γίνει resize του κάδρου σε 720x576 κατά την μετατροπή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx για το προγγραμα!

Μηπως ξερεις γιατι οταν βαζω μια ταινια στο input δεν μου αναγνωριζει το ποση ωρα ειναι και γιατι δεν μου βγαζει audiostream?

Ελπιζω να με βοηθησει καποιος... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πρόγραμμα επέλεξες να χρησιμοποιήσεις τελικά;

 

Το avi2dvd!

Παντως δειχνει οτι κανει εισαγωγη mkv αρχεια!

Οταν εβαλα ενα avi μου εβγαλε κανονικα και ωρα και audiostream!

Εχεις να μου προτεινεις καποιο αλλο προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα και δοκίμασα το Avi2Dvd σε μερικά MKV που έχω φτιάξει. Είχα πρόβλημα με Exception Violation και επίσης, προσπαθούσε να φορτώσει το DirectVobSub ενώ το συγκεκριμένο φίλτρο το είχα απενεργοποιήσει. Δε γνωρίζω αν φταίει το γεγονός ότι φτιάχνω τα MKV μου όπως τα φτιάχνω (με VobSub υποτίτλους ενσωματωμένους στο αρχείο), πάντως δεν έπαιξε.

 

Δοκίμασα επίσης το DVD Flick, που είχα ήδη εγκατεστημένο. Άνοιξε κανονικά το ίδιο MKV, εμφάνισε σωστά διάρκεια και αναγνώρισε και το audio stream (όχι όμως και το bitmap subtitle stream που είναι ενσωματωμένο στο αρχείο). Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις κι εσύ, δωρεάν είναι. Η μετάφραση της HTML τεκμηρίωσης έχει γίνει από τον υποφαινόμενο και βρίσκεται εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...