Προς το περιεχόμενο

Επιλογή φορητού ανάμεσα σε TOSHIBA...


sinnaig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω για φορητό και επειδή είμαι ευχαριστημένος απο τον τοσίμπα που έχω και έχει και 2 χρονια εγγυηση αρχική με δυνατότητα για τα 4 ψάχνω μόνο για τοσίμπα... οπότε είμαι αυτήν την στιγμή ανάμεσα σε αυτά τα 2 μοντέλα και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο είναι καλύτερο... αν μπορείτε please βοηθήστε και εξηγήστε γιατί βρίσκετε καλό το ένα ή το άλλο!

http://www.toshiba.gr/index.php?id=57&Itemid=113 το Α200-10W

http://www.toshiba.gr/index.php?id=61&Itemid=115 το Α200-1Μ8 (που από ότι βλέπω το έχουν πολλοί εδώ μέσα και περιμένω την γνώμη τους!

Και τα δύο τα βρίσκω με 2GB RAM άσχετα με τι λέει η μαμά toshiba στο site της!

και το Α200-1Μ8 είναι 100 euro αρκιβότερο αλλά έχει δώρο σκληρό δίσκο 200gb.

... αν τον έχει κανείς αυτόν τον δίσκο παρακαλώ ας δώσει μοντέλο και να πει και τις εντυπώσεις του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για φορητό και επιδεί είμαι ευχαριστημένος απο τον τοσίμπα που έχω και έχει και 2 χρονια εγγυιση αρχική με δυνατότητα για τα 4 ψάχνω μόνο για τοσίμπα... οπότε είμαι αυτήν την στιγμή ανάμεσα σε αυτά τα 2 μοντέλα και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο είναι καλύτερο... αν μπορείτε please βοηθήστε και εξηγίστε γιατί βρίσκετε καλό το ένα ή το άλλο!

http://www.toshiba.gr/index.php?id=57&Itemid=113 το Α200-10W

http://www.toshiba.gr/index.php?id=61&Itemid=115 το Α200-1Μ8 (που από ότι βλέπω το έχουν πολλοί εδώ μέσα και περιμένω την γνώμη τους!

Και τα δύο τα βρίσκω με 2GB RAM άσχετα με τι λέει η μαμά toshiba στο site της!

και το Α200-1Μ8 είναι 100 euro αρκιβότερο αλλά έχει δώρο σκληρό δίσκο 200gb.

... αν τον έχει κανείς αυτόν τον δίσκο παρακαλώ ας δώσει μοντέλο και να πει και τις εντυπώσεις του...

 

Δαγκωτό Α200-1Μ8....έχει καλύτερο δίσκο (5400rpm) και πολύ καλύτερη κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές τους ουσιαστικά είναι λίγες,

ο επεξεργαστής: στο 1Μ8 είναι Τ7100 στα 1,8GHz στο 10W είναι Τ7200 στα 2GHz

o δίσκος: στο 1Μ8 είναι 160GB στις 5400rpm στο 10W είναι 200gb στις 4200rpm και

η κάρτα γραφικών:στο 1Μ8 είναι ΑΤΙ HD2600 με256 ραμ στο 10W είναι NVDIA 7300 με 256ραμ

Απο την μία νομίζω οτι ο 10W έχει καλύτερο επεξεργαστή... απο την άλλη ο 1Μ8 έχει καλύτερο σκληρό! Τι κερδίζει?! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές τους ουσιαστικά είναι λίγες,

ο επεξεργαστής: στο 1Μ8 είναι Τ7100 στα 1,8GHz στο 10W είναι Τ7200 στα 2GHz

o δίσκος: στο 1Μ8 είναι 160GB στις 5400rpm στο 10W είναι 200gb στις 4200rpm και

η κάρτα γραφικών:στο 1Μ8 είναι ΑΤΙ HD2600 με256 ραμ στο 10W είναι NVDIA 7300 με 256ραμ

Απο την μία νομίζω οτι ο 10W έχει καλύτερο επεξεργαστή... απο την άλλη ο 1Μ8 έχει καλύτερο σκληρό! Τι κερδίζει?! :)

 

Ακόμη και ετσι όπως το θέτεις πάλι ο 1Μ8....αν και ξέχασες κάτι πολυ σημαντικό....

η ΑΤΙ HD2600 έχει χαοτική διαφορά με την Nvidia 7300.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panos2000gr τόση διαφορά έχει η μία κάρτα απο την άλλη????

 

Εντυπώσεις απο κατόχους τον συγκεκριμένων φορητών???

Αν ζεσταινονται, αν αργουν στην εκκινηση, στην λειτουργία? η μπαταρία ποσο κρατάει? εντύπωση απο τα "πλαστικά-ποιοτητα" του φορητου? Η οθόνη είναι καλή?Κανένας που να έχει τον εξωτερικό σκληρό που δινει η Toshiba μαζι με μερικούς φορητούς της σαν δώρο?Εντυπώσεις???

Ευχαριστώ για τον κόπο σας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που αγοράσουμε ένα λάπτοπ και του αλλάξουμε τον σκληρό χάνεται η εγγύηση; Ρωτάω γιατί θα μπορούσα ένα αργό σκληρό να τον κάνω εξωτερικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που αγοράσουμε ένα λάπτοπ και του αλλάξουμε τον σκληρό χάνεται η εγγύηση; Ρωτάω γιατί θα μπορούσα ένα αργό σκληρό να τον κάνω εξωτερικό..

 

Καλύτερα να το ξεχάσεις. Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση το επιπλέον κόστος. Χώρια την εγγύηση που αν και δεν είμαι απόλυτα βέβαιος νομίζω ότι τη χάνεις εάν κάνεις την αλλαγή μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σκέφτομαι να ρωτήσω σε κανένα πλαίσιο ή multirama να δω τι θα μου πουν.

Έτσι κι αλλιώς χρειάζομαι εξωτερικό δίσκο και θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω του φορητού μιας και δεν χρειάζεται έξτρα ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά όντως έχουμε αρκετοί εδω μέσα Α200-1Μ8 και είναι αρκετά γρήγορος αν και καμιά φορά ψιλοαργεί όταν τον έχω στη μπαταρία να ανοίξει εφαρμογές. Εχει 160άρη δίσκο στις 5400 στροφές και πολύ κάρτα γραφικών που παίζει πολλα παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...