Προς το περιεχόμενο

Κολλημα και παλι κολλημα


mouchlas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και 2 ημερες καθε φορα που προσπαθω να τρεξω καποιο παιχνιδι ,να κανω ελεγχο για ιους ,να χρησιμοποιησω το DVD SHRINK ο υπολογιστης σταματα να ανταποκρινεται και η οθονη μενει παγωμενη.Επισης αν και κατεβαζει τα windows updates και τα κανει εγκατασταση ,την επομενη φορα που ανοιγω τον υπολογιστη αυτα δεν εχουν εγκατασταθει.Τελος οταν εκανα boot με το cd των Windows XP κολλησε στην οθονη που ζητα να επιλεξεις αν θα χρησιμοποιησει το Recovery console.Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και αν ναι πως λυνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτα πάσα πιθανότητα όλα τα προβλήματα που περιγράφεις δεν έχουν μια αιτία. Δοκίμασε να "παίξεις" με τις μνήμες (αν έχεις δύο βγάλε τη μία και άσε την άλλη εναλλάξ) που πιθανότατα ευθύνονται για τα κολλήματα. Επίσης τσέκαρε τον event viewer να δεις αν υπάρχει κάποιο error σχετικά με τα updates. Υπάρχουν πακέτα όπως το Hirens Boot Cd (http://www.hiren.info/pages/bootcd) που έχουν μέσα πολλά εργαλεία για έλεγχο του συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 2 ημερες καθε φορα που προσπαθω να τρεξω καποιο παιχνιδι ,να κανω ελεγχο για ιους ,να χρησιμοποιησω το DVD SHRINK ο υπολογιστης σταματα να ανταποκρινεται και η οθονη μενει παγωμενη.Επισης αν και κατεβαζει τα windows updates και τα κανει εγκατασταση ,την επομενη φορα που ανοιγω τον υπολογιστη αυτα δεν εχουν εγκατασταθει.Τελος οταν εκανα boot με το cd των Windows XP κολλησε στην οθονη που ζητα να επιλεξεις αν θα χρησιμοποιησει το Recovery console.Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να φταιει και αν ναι πως λυνεται;

 

Μήπως ήρθε ο καιρός για format ??

έχεις γνήσια windows??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια!!Από τότε που συνδεθηκα στο ιντερνετ έχουν αρχίσει τα προβλήματα αλλά μου είπαν από την εταιρεία ότι η συνδεση είναι μια χαρά.Anyway,το πρόβλημα είναι ότι κολλάει το pc.Μου βγαζει errors,κολλαει ο explorer και σβηνουν τα εικονιδια-παγωνει λιγο και ξαναρχιζει...Ούτε οι φοτο μου δεν ανοιγουν ..λέει για αδυναμια εκτελεσης και τετοια...πειτε καμια ιδεα μπας και βοηθήσετε!!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια!!Από τότε που συνδεθηκα στο ιντερνετ έχουν αρχίσει τα προβλήματα αλλά μου είπαν από την εταιρεία ότι η συνδεση είναι μια χαρά.Anyway,το πρόβλημα είναι ότι κολλάει το pc.Μου βγαζει errors,κολλαει ο explorer και σβηνουν τα εικονιδια-παγωνει λιγο και ξαναρχιζει...Ούτε οι φοτο μου δεν ανοιγουν ..λέει για αδυναμια εκτελεσης και τετοια...πειτε καμια ιδεα μπας και βοηθήσετε!!Ευχαριστω!
Το μόντεμ σου είναι εσωτερικό; έγω αντμετώπισα παρόμοιο πρόβλημα με το μόντεμ, οταν συνδέθηκα για πρώτη φορά έκανε τέτοια πράγματα το pc μου και τελικά έφταιγε το εσώτερικο μόντεμ, είχε χαλάσει η θύρα επικοινωνίας. Ψάξε την περίπτωση αυτη, αλλιώς πιστέυω καλύτερη λύση ειναι format...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα και χρονια πολλα.Συγγνωμη που επαναφερω το θεμα αλλα ελειπα και δεν ειχα τη δυνατοτητα να επικοινωνησω.Το προβλημα επιμενει παρα την αλλαγη θεσεως της μνημης και την χρησιμοποιηση αλλης μνημης μονης η σε συνδυασμο.Το μονο που εχει αποτελεσμα ειναι να μειωσω το FSB απο 133 σε 100.Ειναι προβλημα επεξεργαστη;Επισης παρατηρησα οτι στο Security Center μου λεει οτι εχω περισσοτερα απο ενα αντιικα προγραμματα ενω αυτη τη στιγμη το εχω αφαιρεσει.Οσο για τα updates προβλημα φαινεται να εχει μονο με το Microsoft .Net framework 1.1 Redistribution package.Αν χρειαζεται format μπορειτε να μου πειτε τα βηματα για να το κανω;(εχω τα win XP)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...