Προς το περιεχόμενο

νέο pc...ή λάπτοπ?


GiannisMetal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξέρω, έχετε δει άπειρα παρόμοια θέματα, αλλά να μην ρωτήσω και εγώ?:-)

λοιπόοον, πλησιάζουν χριστούγενα και είναι καιρός να ξεφορτωθώ το παλιό(7-8 χρόνων!!!) σαραβαλάκι μου, αγοράζοντας κάτι πιο σύγχρονο και σίγουρα καλύτερο!

αυτό που έχω τώρα έχει 512 ram, 1,57 επεξεργαστή, κλασσικά.

το ερώτημά μου είναι: λάπτοπ ή pc?

παιχνίδια δεν παίζω, το θέλω για ταινίες, μουσική, msn, internet και γενικα δεν έχω απαιτήσεις.αλλά να σηκώνει χαλαρά ένα convertxtodvdκαι μελλοντικά τα vista.

η φορητότητα του laptop βολέυει, αλλά δεν μετακινούμαι ποτέ με το pc ώστε να το έχω ανάγκη...

από την άλλη, με τα μισά λεφτά που δίνω για λάπτοπ, παίρνω καλύτερο pc...

ram θέλω πάνω απο 1 γίγα σίγουρα και διπύρηνο επεξεργαστή.

διαθέτω έως και 900 ευρώ, το πολύ.ιδανική πρόταση είναι τα 700.

δεν έχω ανάγκη ηχείων, dvd recorder, πληκτρολογίου, ποντικιού και οθόνης και λειτουργικού συστήματος(έχω cd με xp).οπότε τα λεφτά που λέω είναι λογικά.

σας ευχαριστώ πολύ!

αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το προσθέσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an den to xreiazesai logo douleias (pera dw8e me pc) mhn pareis laptop kata thn gnwmh mou :-)

 

Θα συμφωνησω με τον thresh. Μπορεις βεβαια να δωσεις καμια 800 για pc και αλλα 700 για ενα απλο notebook (αν εχεις τοσα λεφτα)

 

και εφοσον δε θες οθονη και καποια περιφεριακα και δεν παιζεις παιχνιδια με 400 φτιαχνεις ενα αξιοπρεπεστατο pc στα σιγουρα οποτε ξεχνα τα 800 που ειπα προηγουμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an den to xreiazesai logo douleias (pera dw8e me pc) mhn pareis laptop kata thn gnwmh mou :-)

 

ευχαρισ΄τω για τη συμβουλή...ο μόνος λόγος που χρειάζομαι τη φορητότητα είναι για να φορτίζω το mp3 player μου(zen stone)

γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το φορτίζω με ρεύμα απο την πρίζα(λίγο οφ τόπικ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαρισ΄τω για τη συμβουλή...ο μόνος λόγος που χρειάζομαι τη φορητότητα είναι για να φορτίζω το mp3 player μου(zen stone)

γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το φορτίζω με ρεύμα απο την πρίζα(λίγο οφ τόπικ)

 

υπαρχουν αυθεντικοι φορτιστες της creative αλλα υπαρχουν και φθηνοτερες λυσεις, πηγαινε μια βολτα σε πλαισιο, multirama

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@disqualified

όχι, δεν είμαι διατεθειμένος να πάρω και pc και λαπτοπ!:P

sokos4, ο μόνος λόγος για ένα επιτραπέζιο, είναι το mp3 μου όπως είπα παραπάνω (ξέρω ακούγεται γελοίο...και είναι γελοίο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν αυθεντικοι φορτιστες της creative αλλα υπαρχουν και φθηνοτερες λυσεις, πηγαινε μια βολτα σε πλαισιο, multirama

 

ευχαριστώ για την πληροφορία, θα το ψάξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπωσδήποτε desktop. Θα το ευχαριστηθείς περισσότερο. Θα "παίξεις" μαζί του άφοβα. Για πείραξε ένα laptop και μετά πες μου τις εμπειρίες σου. Άσε που αποφασίζουν μια ωραία πρωία να μην ξανανοίξουν και μένεις με την απορία "που πήγαν τα έρμα τα 1300?;" Γενικά, τα desktop σηκώνουν φοβερό ζόρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για vista, οπωσδήποτε 2 Gb.

 

ΥΓ.Κοίτα τί σου βρήκα.

 

ωωω είσαι τούμπανο!

 

(ps.:πες με τσιγκούνη, αλλά λίγο πολλά δεν είναι 40?:confused:)

 

update:πληροφοριακά αυτό που έχω εγώ, είναι "το βοτσαλάκι της creative".

πολύ όμορφο, γλυκούλι, φτηνό, με αρκετή μνήμη, με δικό του πρόγραμμα που μπορείς να κατεβάσεις...

(λέμε και τίποτα άσχετο, βρε αδερφέ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε, προσπάθησε να βολευτής μ' αυτό.:-D:-D

 

καλό!αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι συμβατός με το zen και κυρίως άμα είναι καλός...btw, ξέρεις να ψάχνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρι για τα πολλά ποστς!

κατέληξα, μετά και από τους φορτιστές που μου βρήκε ο φίλος epitropos, θα πάρω pc.αν θέλει κάποιος ας προτείνει συνθέσεις...(δεν καίγομαι)

ευχαριστώ όλους!(για εκατοστή φορά σήμερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...