Προς το περιεχόμενο

Το θεωρείτε καλή επιλογή?


Central sun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εισαι αρχιτεκτονας?

 

Αν δεν κάνω λάθος εσύ το είχες προτείνει σε κάποιο άλλο παιδί?

Γιατι XP και όχι VISTA?

Microsoft Windows XP Professional MUI.... Τι είναι το MUI ?

Αυτή η τιμή δεν ισχύει σε όλα τα καταστήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ανάγκες έχεις? Περιέγραψε εν συντομία για ποιό λόγο χρειάζεσαι το φορητό και μετά βλέπουμε αν είναι ή όχι καλό αυτό που λές.

 

Έτσι στα τυφλά όλα τα φορητά των 1200+ ευρώ καλά είναι...

 

 

ΥΓ. Αυτό το site του Hardshop δεν μου άρεσε ποτέ. Είναι από τα πιο "τσαπατσούλικα" που έχω δει, χώρια ότι δεν υπάρχει πουθενά γραμμένο σε εμφανές σημείο η φυσική διεύθυνση του καταστήματος. Απαράδεκτοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος εσύ το είχες προτείνει σε κάποιο άλλο παιδί?

Γιατι XP και όχι VISTA?

Microsoft Windows XP Professional MUI.... Τι είναι το MUI ?

Αυτή η τιμή δεν ισχύει σε όλα τα καταστήματα?

 

το laptop αυτο ποτε(ασχετα αν ειναι πολυ καλο)

Ισως να χα προτεινει quadro καρτα σε καποιον αλλο

 

MUI=multilanguage user interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ως τώρα ένας ευτυχισμένος ιδιοκτήτης ενός fujitsu Siemens lifebook c-1020 για όλες τις χρήσεις ( και στο σπίτι του έχω βγάλει το λάδι και στην δουλειά να γράφει υπερορίες εκδίδοντας παραστατικά για την μικρή μου επιχείρηση).

Μετά από τέσσερα χρόνια σκέπτομαι να το αφήσω να κάνει μόνο την επαγγελματική του χρήση και να προβώ στην αγορά κάποιου νέου.

Αναζητώ την ποιότητα κατασκευής σαν του siemens με ανεβασμένες δυνατότητες για ψυχαγωγία και σχετική φορητότητα. Δεν θα μου άρεσε ο μετασχηματιστής να είναι ένα τούβλο 2 κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα που εχει ειναι nvidia quadro και προσφερει πλεονεκτηματα σε cad εφαρμογες και αλλα σχεδιαστικα προγραμματα, οποτε σου ειναι απολυτως αχρηστη. Αν θες να παιξεις παιχνιδια που και που παιρνεις ενα με συμβατικες καρτες γραφικων, αν δεν προκειται να παιξεις ποτε παιχνιδια ή ν απαρακολουθησεις high definition video δε χρειαζεται καν να δωσεις πανω απο 800? για laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναζητώ την ποιότητα κατασκευής σαν του siemens με ανεβασμένες δυνατότητες για ψυχαγωγία και σχετική φορητότητα. Δεν θα μου άρεσε ο μετασχηματιστής να είναι ένα τούβλο 2 κιλά.

 

Ανεβασμένες δυνατότητες για ψυχαγωγία πως ακριβώς μεταφράζεται...Καμιά ταινία κ μουσική δλδ ή θέλεις πχ συνδεση και με ΤV k HDMI.

 

Σχετική φορητότητα γράφεις και δίνεις 17'' φορητό...χμμ...μπερδεμένα μας τα λες. Για ξεκαθάρισε λίγο τη κατάσταση ήλιε. Φώτησέ μας λιγάκι ακόμα.

 

η καρτα που εχει ειναι nvidia quadro και προσφερει πλεονεκτηματα σε cad εφαρμογες και αλλα σχεδιαστικα προγραμματα, οποτε σου ειναι απολυτως αχρηστη. Αν θες να παιξεις παιχνιδια που και που παιρνεις ενα με συμβατικες καρτες γραφικων, αν δεν προκειται να παιξεις ποτε παιχνιδια ή ν απαρακολουθησεις high definition video δε χρειαζεται καν να δωσεις πανω απο 800? για laptop

 

Συμφωνώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για το ίδιο μοντέλο σκέπτομαι να πάρω. Διαβάζοντας κάποια review η quadro nvs 320 που έχει είναι σαν την 8700gt mobile και αλλάζοντας τα drivers της nvidia την βλέπει σαν 8700. Λογικά πρέπει να είναι δυνατό μηχάνημα. Τώρα αν κάποιος το έχει θα μπορούσε να μας πει περισσότερες λεπτομεριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή έχει και μπάλα κάνω σύντομα 3 προτάσεις και τις αξιολογείς.

 

1. LG E500-AP11HS. Πολύ τίμια πρόταση. Με 2ετή εγγύηση. Αν θέλεις προσθέτεις 2GB Ram και πετάει. Στα 619 ευρώ.

 

2. TOSHIBA Satellite A200-1M5. Εργαλείο. Επίσης 2ετή εγγύηση. Ισχύει το ίδιο για τη μνήμη με το παραπάνω. Στα 759 ευρώ.

 

3. Asus F3SC_AP357C. Γρήγορο, ποιοτικό και με 2ετή εγγύηση. Στα 1050 ευρώ.

 

Διάλεξα 3 15,4'' φορητά με 2ετή εγγύηση που καλύπτουν και με το παραπάνω τις ανάγκες του μέσου χρήστη (internet, office, μουσική-φωτό και καμιά ταινία) σε λογικές τιμές.

Η επιλογές δικές σου. Να δώσεις 1500 ευρώ για να σερφάρεις και να βλεπεις κάνα DVD είναι κομματάκι υπερβολικό. Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής.

Θέλω να είναι σχετικά ανθεκτικό με σκοπό να αντέχει για αρκετά χρόνια.

Δεν θέλω να είναι κατώτερο σε αυτό τον τομέα από αυτό που έχω τώρα.

Οι επιδόσεις με ενδιαφέρουν με το σκεπτικό να είναι αξιοπρεπείς και μετά από 3 χρόνια.

Την 17άρα γιατί με την 15άρα που έχω τώρα πνίγομαι.

Θέλω ποιο άπλα, να έχω πολλά παράθυρα ανοικτά

και να τα διακρίνω όλα ταυτόχρονα.

Θέλω να είναι όσο ποιο γρήγορο γίνεται, βαρέθηκα ποια να περιμένω 10 χρόνια να ανοίξει το ένα πρόγραμμα και μετά άλλα 10 για το άλλο και μετά άλλα 10 για το άλλο.

Θέλω όλα να γίνονται σε κλάσματα δευτερόλεπτου.

Θέλω και πολλές usb.

Δεν κάνω λόγο για σειριακή και παράλληλη που είναι προϋπόθεση για να αντικαταστήσει κάποια στιγμή τον παλιό μου στην επαγγελματική χρήση.

Ξέρω ότι αυτό είναι ανόητο σήμερα το 2007-8.

Όταν σπρώχνεις τόσα χρήματα, εεε θέλεις και μια εγγύηση να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E τότε ή αυτό που έχεις βρεί παίρνεις + όμως μια μνήμη 1GB επιπλεον ή η δεύτερη επιλογή dv9680ev + 3ετή εγγύηση. Στα ίδια χρήματα πας, οπότε διαλέγεις και πέρνεις.

 

Για Dell σε 17'' ξεφεύγεις κάπως στη τιμή. Σε Toshiba περίπου το ίδιο ισχύει οπότε ΗΡ είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Καλές αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...