Προς το περιεχόμενο

windows movie maker


μανος2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Έχω μία βιντεοκάμερα mini dv hight definition και θέλω να εισάγω τις εγγραφές στο PC.

Το πρόγραμμα της sony είναι απογοητευτικό.

 

Είδα ότι το windows movie maker με καλύπτει αλλά των XP δεν υποστηρίζει hight definition.

Απ' ότι έμαθα των vista υποστηρίζει και hight definition.

Υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω το windows movie maker των vista στα XP;

 

Εάν υπάρχει ξέρει κανείς τον τρόπο για να με καθοδηγήσει;

 

Ξέρει κανείς άλλο πρόγραμμα που να μπορώ να εισάγω και να επεξεργαστώ DV hight definition εγγραφές;

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δοκιμασει να περασεις σε μορφη dv την ταινια σου με το υπαρχον movie maker? Δυστυχως εχω απλη minidv και δε μπορω να εχω αποψη για τη δικια σου καμερα και το capture σε υπολογιστη, αν μπορεις να το περασεις σε high def

 

Επισης να ξερεις πως η επεξεργασια βιντεο σε dv για μεγιστη ποιοτητα απαιτει πολλη επεξεργαστικη ισχυ και αν δεν εχεις ισχυρο μηχανημα αυτο θα ειναι σχεδον αδυνατο ειδικα σε βιντεο high definition.

 

Αλλα δημοφιλη προγραμματα παντως ειναι το nerovision, pinnacle studio, adobe premiere, sony vegas studio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δοκιμασει να περασεις σε μορφη dv την ταινια σου με το υπαρχον movie maker? Δυστυχως εχω απλη minidv και δε μπορω να εχω αποψη για τη δικια σου καμερα και το capture σε υπολογιστη, αν μπορεις να το περασεις σε high def

 

Επισης να ξερεις πως η επεξεργασια βιντεο σε dv για μεγιστη ποιοτητα απαιτει πολλη επεξεργαστικη ισχυ και αν δεν εχεις ισχυρο μηχανημα αυτο θα ειναι σχεδον αδυνατο ειδικα σε βιντεο high definition.

 

Αλλα δημοφιλη προγραμματα παντως ειναι το nerovision, pinnacle studio, adobe premiere, sony vegas studio

 

Με το υπάρχον movie maker πρέπει να βάλω την κάμερα να μετατρέψει το High Definition σήμα σε απλό DV.

Βασικά θέλω να περάσω το σήμα (HD) στο PC, να κόψω ότι σκηνές δεν θέλω, και να ενώσω τα υπόλοιπα σε ένα αρχείο το οποίο και θα κρατήσω ως αρχείο ή θα κάνω DVD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...