Προς το περιεχόμενο

bootable iso σε usb stick


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω ενα iso το οποιο ειναι bootable cd και θελω να το περασω σε ενα usb στικ που εχω γιατι το αντιγραφικο μου μου κανει κολπα τελευταια.πως μπορω να το κανω αυτο?με καποιο προγραμμα αντιγραφης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να το περασεις για να το πας σε καποιο φιλο σου να το γραψεις εκει σε σι-ντι... μια απλη αντιγραφη κανει τη δουλεια της..

 

αν θες να κανεις μπουτ απο το στικακι δοκιμασε να ανοιξεις τα περιεχωμενα του iso και να περασεις ολα τα αρχεια που εχει (ακομα και τα κρυφα) στο (αδειο) στικακι και να δοκιμασεις αν η μητρικη σου υποστηριζει μπουτ απο usb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θελω να φτιαξω εκδοση των windows ειναι ενα cd με ονομα hiren's boot cd μεγεθους 60mb και θα μου ηξταν παρα πολυ χρησιμο σε usb stick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θελω να φτιαξω εκδοση των windows ειναι ενα cd με ονομα hiren's boot cd μεγεθους 60mb και θα μου ηξταν παρα πολυ χρησιμο σε usb stick

to hirens to dokimasa me to ultra iso na to kanw extract se usb alla den boutarei,kai dikimasa oles tis epiloges tou bios gia emulation usb cdrom,flippy kai hhd.mono sthn teleytaia mpoutarei ala poly arga kai kolaei.to ekana telika burn se mikro diskaki,200mb kai hsyxasa.an pantws bre8ei lysh gia usb drive 8a htan endiaferon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

se mena epekse to hirens me ton idio tropo opos ta vista...to provlima einai opos kai sta vista to loading pou argei...logika den pezei se USB 2.0 stin arxi ...sto setup mesa paei sfera otan exei fortosei ola ta files (mallon k to usb 2 driver)...pio grigora apto dvd paei...to hirens profanos den ipostirizei usb 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν βρεθει λυση θα βολεψει πολυ,λογο του οτι θα κανεις update τα definitions του adivirus πολυ ευκολα και μετα δε θα χρειαζεται να ξανακαψεις cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dokimase afto k pes mas....

 

Connect the USB flash drive and make sure that you know its address. In order to find this out, just type "list disk" after you run CMD.exe. The USB flash drive will have an address like this "disk 1", but we will continue to refer to it as "disc x" where "x" is the number of the drive on your computer. You will now need to enter the following commands:

 

1. diskpart

2. select disk 1

3. clean

4. create partition primary

5. select partition 1

6. active

7. format fs=fat32

8. assign

9. exit

 

Using "xcopy d:*.* /s/e/f e:", simply copy the entire content on the flash drive. Boot the computer from the USB drive.

 

opou D: vazeis to drive tou deamon tools pou xeis kanei mount to hirens iso...

kai opou E: to USB stickaki sou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλησπέρα

'εχω ένα πρόβλημα που προσπαθώ να λύσω εδώ και πολύ καιρό.προσπαθώ με grub4dos να κάνω ενα multi usb boot.δηλ

θέλω σε ένα boot usb blash disk na βάλω 3 με 4 διαφορετικές εκδόσεις windows xp/7 για να μπορώ να κάνω χωρίς dvd εγκατάσταση windows

έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να το κάνω να είναι boot και να ξεκινά η εγκατάσταση αλλα πρίν ακόμα δει τον δίσκο του pc μου βγάζειΙ το εξείς μήνυμα στα windows 7 δεν έχετε dvd στην μονάδα παρακαλώ εισάγετε το cd των windows για να προχΩρηση η εγκατάσταση.στα windows xp μου βγάζει μπλέ οθόνη με σφάλμα 0χ0000007β.τι κάνω λάθος?Στλέλνω και το menu.list

 

ευχαριστώ

 

title Windows Xp Home Sp3 GR 32Bit OEM

map (hd0,0)/Windows_Xp_home_Gr_VOL.is (hd32)

map --rehook

chainloader (hd32)

rootnoverify (hd32)

boot

 

title Windows Xp Pro Sp3 GR 32Bit OEM

map (hd0,0)/Windows_Xp_Profesional_Gr_VOL.iso (hd32)

map --rehook

chainloader (hd32)

rootnoverify (hd32)

boot

 

title Windows 7 Seven Gr-EN 32Bit All Version

map (hd0,0)/Windows_Iso/Windows_7_32Bit_GR-Eng_All_Version.iso (hd32)

map --rehook

chainloader (hd32)

rootnoverify (hd32)

boot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το κολπο φιλοι μου ειναι το iso να ειναι μονοκοματα γραμμενο στο στικ δηλαδη να κανετε ανασυγκροτηση το στικ και το iso να μην εχει σπασει σε κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...