Προς το περιεχόμενο

Club Nintendo Star Points->Wii credits


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και μερικές ημέρες η δυνατότητα να ανταλλάξεις τα αστέρια σου για Wii credits είναι γεγονός.Αναρωτιέμαι όμως πόσοι από εσάς τα κατάφεραν.Εμένα δεν μου εμφανίζει κάν στο Wii Shop Settings το club nintendo icon,πως λοιπόν θα κάνω link τον VIP λογαριασμό μου από το club nintendo με την νέα αυτή υπηρεσία;Αν έστω κι ένας από εσάς τα κατάφερε θα ήθελα να ακούσω λεπτομέριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το Ελλαδισταν δεν ανηκει στην NOE, οπως παντα πρεπει να δηλωσετε οτι μενετε σε καποια απο τις διαθεσιμες χωρες.

Συνεπως παμε Wii->Settings->Country και επιλεγουμε United Kingdom.

Εχει ενα τιμημα αυτο ομως,η κονσολα γενικως θα "αναγνωριζεται" ως αγγλικη και στο forecast channel για παραδειγμα θα πρεπει αναγκαστικα να επιλεξετε τοποθεσια στην Αγγλια.

Βεβαια ακομα κι ετσι ισως δυσκολευτειτε να μετατρεψετε διοτι οι servers ειναι πολυ συχνα υπερφορτωμενοι λογω της κινησης αλλα και οταν δεν ειναι,εχουν τελειωσει οι διαθεσιμες καρτες wii points και πρεπει να περιμενετε μερικες ωρες να ξανα γινουν διαθεσιμες.

Εγω μεχρι στιγμης δε καταφεραν να εξαργυρωσω αλλα καποια στιγμη θα το κανω μολις βρω διαθεσιμες καρτες.

 

Αυτο που δεν ξερω ειναι τι θα γινει αν εξαργυρωσεις τα αστερια,κατεβασεις παιχνιδι απο virtual console και υστερα αλλαξεις την χωρα ξανα σε Ελλαδα.Δε φανταζομαι να υπαρξει προβλημα παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εκανε μια αναβαθμιση το site νομιζω.

Περιμενετε λιγο καιρο μπας κ διορθωθεί.

Σε ποιο site μπηκατε??Μπορει να μην μπορεις να ανταλαξεις επειδη εισαι απο Ελλαδα. Στην εγραφη σου αμα θυμασαι δεν υπήρχε Ελλάδα. Χωρις να ειμαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...