Προς το περιεχόμενο

Ti lete gia AFTO to PC....


dr_psiloulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε φιλαρακι....βαζεις 2χ220 ευρω για καρτες γραφικων,και για τροφοδοτικο το πιο ...τσιφουτικο?

αλλαξε το,βαλε ενα καλυτερο.

 

μην βαλεις 2 καρτες γραφικων.βαλε μια,και παρε και μια κονσολα. (αν δεν εχεις).

 

παρε και ενα μεγαλυτερο κουτακι. ...2 ΑΤΙ ειναι αυτες.

 

edit:βαλε και καμοια μνημη με με πιο σφυχτα timings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU - ο φτηνότερος 6750 (2X), ή οι ελάχιστα ακριβότεροι 6850 (2X), Q6600 (4X), και χωρίς OC, "τον έχουν" τον μικρό.

M/B - ότι να' ναι σοκετ 775, στα μισά λεφτα (απο τα 225)

RAM - απο το καλάθι, οτι φτηνότερο σε DDR2

SVGA x 1 - τη δικιά σου. HD3870 512MB DDVI

 

και.. PSU : μας μπερδεύεις λίγο με την οικονομική επιλογή. Απο τη μία εχεις ακριβά γουστα (με τον 4πυρηνο και τo crossfire), απο την αλλη "μαζεύεσαι" στο τροφ/κό.

Δεν πιστευω οτι τα chieftec ειναι μάπες. Την έχω πατήσει απο "μαρκα" στα 480W, και δεν εχω παράπονο απο Chieftec 360W.

αλλα αν ηθελα budget system, ναι, θα έπαιρνα αυτο το chieftec 500, μια μητρική 80-100 ευρώ, τον intel 4500 (και πολύ ειναι.. μπορει να εβρισκα τον 4300 μεταχειρισμένο) και όσο πάει με στοκ ψυκτρα, και vga αναλογα αν θελω movies (40 e ) , movies+games (200-220 e).

 

αλλα για το συστημα που πας να αγοράσεις, νομιζω μεταξύ 80-120 ευρώ, υπάρχουν καλύτερα psu.

 

τωρα, αν τα λεφτα δεν ειναι πρόβλημα, υπάρχει και ο QX9770, 8 gb ram, και 3πλό SLI, σε... chieftec (πάντα) 1200W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω οτι τα chieftec ειναι μάπες. Την έχω πατήσει απο "μαρκα" στα 480W, και δεν εχω παράπονο απο Chieftec 360W.

random δεν εννοουσα οτι τα chieftec ειναι μαπα.απλα ηθελα να πω,οτι απο την στιγμη που εχεις την οικονομικη ανεση και δινεις 450αρες για καρτες που εχουν διαρκεια ζωης 5 μηνες,ειναι λιγο καπως να "κοβεις" ευρω απο το τροφοδοτικο.

και εγω εχω στο παλιο μου μηχανημα chieftec,αλλα για ενα καινουριο και τοσο δυνατο μηχανημα,που σπαταλαω 450 ευρω για sli,θα εδινα και ενα 125αρι για να αγορασω ενα τροφοδοτικο κοσμημα

 

ειναι σαν να αγοραζεις μια BMW M3. για να βγαλεις προς τα εξω και τα 350 αλογακια της,χρειαζεσε και το καταλληλο ελαστικο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Telika pira ola ta parapano alla PSU pira Corsair 620W kai mia ATI 3870....To sistima pai TELIA...Afto to PSU sikoni kai defteri ATI 3870?

 

Σε σχεση με τι?

Γιατι αν πηγαινες για τον q6600 οπως σου προτειναμε και τον εφτανες στα ~3.0 μαζι με 8800gt θα ησουν 30% μπροστα παντου...:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...