Προς το περιεχόμενο

Καινούργιο PSU


red7genius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ενδιαφερομαι να αγορασω καινουργιο psu. το συστημα μου ειναι αυτο της υπογραφης μου. το θεμα ειναι πως σκεφτομαι πως καποια στιγμη θα κανω αναβαθμιση και θα τα αλλαξω ολα. το θεμα ειναι πως επειδη αυτο που εχω τωρα δεν τραβαει αλλο, θελω να μου πειτε αν ξερεται, αν υπαρχει psu που να ειναι συμβατο και με την μητρικη που εχω τωρα και με τις καινοργιες μητρικες ετσι ωστε αν αλλαξω συστημα να εχω το psu ετοιμο.

εχει κανεις να προτεινει κατι? το pc ειναι για πολλες ασχολιες, ειδικα για gaming και με ενδιαφερει πολυ και το o/c

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι πιο πάνω απο tagan και enermax δεν υπάρχει. κανένα πρόβήμα δεν θα έχεις απο ασυμβατότητες. στα 600+ watt θα είσαι πολύ καλά, αν και μόλις κάνεις την αναβάθμιση, ίσως να καταναλώνεις και λιγότερη ενέργεια από ότι τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα...επειδη σκεφτομαι για βαρβατη αναβαθμιση αργοτερα, και οπως ειπα με ενδιαφερει gaming και o/c, πιστευω οτι θελω κατι απο 750W και πανω, ετσι δεν ειναι? και να ειναι και ησυχο...τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και τα 750 τα θεωρώ υπερβολή, προτείνω αυτό, αν θέλεις δυνατότερο, κοιτάς το ίδιο στα 800w. και είναι και εξαιρετικά ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπρβολη τα 750?δηλαδη φτανουν και για ενα δυνατο συστημα που θα φτιαξω αργοτερα(quad, 4gb ram, 8800GT, 2 HDDs me o/c)?

 

ΥΓ. tagan?πρωτη φορα ακουω την μαρκα...ειναι αξιοπιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπρβολη τα 750?δηλαδη φτανουν και για ενα δυνατο συστημα που θα φτιαξω αργοτερα(quad, 4gb ram, 8800GT, 2 HDDs me o/c)?

 

ΥΓ. tagan?πρωτη φορα ακουω την μαρκα...ειναι αξιοπιστο?

 

ας πούν και την γνώμη τους άλλοι που ασχολούνται περισσότερο με το θέμα κατανάλωση, εγώ τα έχω ξεχάσει λίγο. αλλά νομίζω ότι είναι υπέραρκετα τα 700w.

 

με έναν πολύ πρόχειρο υπολογισμό, δεν θα καταναλώνεις πάνω απο 450-500w σε full load. το τροφοδοτικό αφού θα έχει "αέρα¨ 200w σχεδον, σου εγγυάται σταθερότητα στις τάσεις. μια πιό έγκυρη γνώμη μπορείς να πάρεις απο τον Vatos_Locos που ασχολείται με το o/c.

 

αξιόπιστο?? :-D

 

δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη μάρκα πιο αξιόπιστη απο τα tagan και τα enermax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε κάποιο πολλά Watt με μεγάλο Efficiency για να έχεις μικρή κατανάλωση το Pc που λες quad, 4gb ram, 8800GT, 2 HDDs me o/c και με 600W PSU θα είσαι μια χαρά και σε Overclocked καταστάσεις

 

 

για εταιρία εγώ είχα enermax αλλά αθόρυβα πραγματικά αλλά ζητάνε πολλά λεφτά

etasis έχω τώρα και κάνα 2 φορές που χρειάστηκε να του βάλω πολύμετρο ήταν πάρα πολύ καλό μην σε θολώσουν οι πολλές 12άρες γραμμές με πολύ λίγα Ampher όπως και το ανάποδο το etasis 750 που έχω εγώ μου φαίνεται πολύ ισοροπημένο και από φασαρία ακούγετε ελάχιστα και δεν το έχω φέρει σε Full Load για να ακούσω τον ανεμιστήρα του σε πολλές στροφές

 

τα tagan δεν τα είχα ποτέ σε μεγάλη εκτίμηση το γιατί δεν ξέρω δεν πείρα ποτέ απλά μου έχουν κάτσει στραβά

 

πολλοί θα σου πρωτείνουν etasis λίγα λεφτά και καλά τροφοδοτικά οπότε εγώ την ψήφο μου θα την ρίξω στο etasis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε κάποιο πολλά Watt με μεγάλο Efficiency για να έχεις μικρή κατανάλωση το Pc που λες quad, 4gb ram, 8800GT, 2 HDDs me o/c και με 600W PSU θα είσαι μια χαρά και σε Overclocked καταστάσεις

 

 

για εταιρία εγώ είχα enermax αλλά αθόρυβα πραγματικά αλλά ζητάνε πολλά λεφτά

etasis έχω τώρα και κάνα 2 φορές που χρειάστηκε να του βάλω πολύμετρο ήταν πάρα πολύ καλό μην σε θολώσουν οι πολλές 12άρες γραμμές με πολύ λίγα Ampher όπως και το ανάποδο το etasis 750 που έχω εγώ μου φαίνεται πολύ ισοροπημένο και από φασαρία ακούγετε ελάχιστα και δεν το έχω φέρει σε Full Load για να ακούσω τον ανεμιστήρα του σε πολλές στροφές

 

τα tagan δεν τα είχα ποτέ σε μεγάλη εκτίμηση το γιατί δεν ξέρω δεν πείρα ποτέ απλά μου έχουν κάτσει στραβά

 

πολλοί θα σου πρωτείνουν etasis λίγα λεφτά και καλά τροφοδοτικά οπότε εγώ την ψήφο μου θα την ρίξω στο etasis

 

τι εχεις να προτεινεις απο μοντελα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον:

επεξεργ τετραπυρηνο ή q6600 ή καποιον απο τους penryn

mobo abit i35 pro

ram 2*1gb 800αρες(τωρα ποιες δεν ειμαι σιγουρος, οταν ερθει ο καιρος θα το συζητησουμε)

8800GT μαλλον

2 σκληρους εναν ραπτορ και εναν για data

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...