Προς το περιεχόμενο

Συναρμολόγηση από άσχετο, συμβουλές από σχετικό


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω απο εναν υπολογιστή που έχω να:

 

  • Αλλάξω την κάρτα γραφικών, δλδ απο ati x1950gt να βάλω μια nvidia 6200. Βλέπω πως η ati που ειναι τωρα στον υπολογιστη ειναι συνδεδεμενη με το τροφοδοτικο με ενα καλωδιακι, η nvidia ομως δεν εχει τετοια υποδοχη. Δεν χρειαζεται τπτ αλλο παρα να την τοποθετησω στην motherboard, ή θέλει και αυτη συνδεση (προφανως με αλλο καλωδιο) με το τροφοδοτικο; Το καλωδιακι της ati το αφηνω ετσι μεσα στο κουτι ή το αφαιρώ;
  • Θελω να αφαιρεσω ενα σκληρο δισκο που εχει, αλλα θα ποσταρω τις αποριες που θα εχω, αυριο, να τα κανω ενα ενα :X

Μήπως να το παω στο πλαισιο να τελειωνω; Λετε να κανω καμια ζημια; :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ati x1950gt απαιτεί extra τροφοδοσία , γι' αυτό ειναι συνδεδεμένη με το τροφοδοτικό.Αφού η nvidia 6200 δεν έχει τέτοια υποδοχή, δεν χρειάζεται extra τροφοδοσία, αρα δεν εχεις να συνδέσης τίποτα αλλο.Αν το τροφοδοτικό σου ειναι modular(=εχει αποσπώμενα καλώδια), μπορείς να ξεκουμπώσης απο πάνω του το καλωδιάκι της ati.

Εγώ προσωπικά, εστησα ολόκληρο υπολογιστή, χωρίς να έχω δεί ποτέ ανοικτό κουτί, και δούλεψε αμέσως και με την πρώτη.Εριξα πολύ διάβασμα ομως πρίν το επιχειρήσω.Ναι, μπορείς "να το πας στο Πλαίσιο , να τελειώνεις".Ετσι ομως, δεν θα μάθεις ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apla bgale t kalwdio trofodosias t trofodotiku,afairese tn karta ap t mobo+bale tn 6200 .Auto htan!prosekse na pieseis arketa wste to xalkino meros ths kartas katw katw na efarmosei teleia me tn 8yra.O skliros bgainei apla an tn ksesindeseis apo t 4pino +to ide h sata kalwdio.Meta pare ena katsabidi+afairese tis bides pu tn kratane st aluminenio sthrigma.Trabhkse me prosoxh.An de bgainei ksesindese tn allo sklhro an exeis kai bgale siga siga olo to aluminenio rackaki pu sthrizei tus sklirus,bgale autn pu ksebidwses+ksanabalto st 8esi tu+sindese tn allo skliro.Etoimos!+ase t plaisio g tis kyratzes/..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να βγάλεις μια καλή κάρτα και να βάλεις μια μάπα ? τεσπα πας κάνεις uninstall τους drivers της ατι κλείνεις το pc βγάζεις την κάρτα βάζεις την άλλη ανοίγεις το pc κάνεις install τους driver της nvidia και καθάρισες για τροφοδοσίες κλπ απλά ότι έχει η κάρτα συνδεσέ το αν και η 6200 δεν έχει κάτι όπως σου είπαν αν και να είχε δεν πρόκειται να έκανες πατάτα γιατί όλα μπαίνουν σε μια θέση μόνο και με έναν τρόπο στα pc ΄)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...