Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με την Οθονη


steven1arthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους συγνωμη αν το θεμα που Ξεκινω δεν ανοικει εδω αλλα νομιζω πως ταιριαζει καλυτερα εδω..

 

απο χθες το βραδυ και ενω ολα πηγαιναν καλα με το PC μου ξαφνικα η οθονη εβγαλε πρασινες γραμμες αρχισε να αναβοσβηνει και γενικα να μην μπορω να κανω τιποτα πια με το PC. Σημερα μην εχοντας αλλη λυση αναγκαστηκα και εκανα Format...

Oλλα καλα εως εδω οταν ομως εκανα εγκατασταση στα Drivers για την καρτα γραφικων το προβλημα εμφανιστηκε παλι!! αλλα οχι τοσο εντονο ( αυτη τη φορα τα γραφικα ηταν σπασμενα με διαφορες γραμμες αλλα η οθονη δεν αναβοσβηνε ) αμεσως το μυαλο μου πηγε στο οτι μπορει η καρτα γραφικων να χαλασε η να επαθε κατι που να μην το γνωριζω ( χρησιμποιω την Gforce 6600 GT ).Διοτη οταν εκανα απεγκατασταση των Drivers oλα ειναι φυσιολογικα εκτος του οτι δεν μπορω να τρεχω καμια εφαρμογη,ουτε παιχνιδια,DVD Κτλ εκτος απο IE και notepad! αυτη τη στιγμη μετα βιας μπορω να κανω Scrolldown κτλ...

αν κανεις απο εσας εχει αντιμετωπισει κατι αναλογο ας μου δωσει την συμβουλη του

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

και συγνωμη αν εβαλα το 8εμα σε λαθος thread!

 

40257672rz2.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι τόσο σίγουρος για αυτό που θα πω.Εγώ λέω οτι μπορεί να φταιει που μπορεί να έχεις μια παλιά οθονη ανάλυση 800χ600 μάξιμουμ ή μπορεί να φταιει η motherboard ή και να έχει χαλάσει η κάρτα γραφικών.Αύτα ξέρω μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...