Προς το περιεχόμενο

Καινουργιος iMac 20" μου σβηνει ξαφνικα !!!!


bill_2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια

εχω απο εναν κολιτο μου εναν imac 20' intel Core 2 Duo 2GHz καινουργιο ,και εκει που αρχισα να τον στεινω ξαφνικα μου σβηνει τελειως !!! παταω παλι το κουμπι on να ανοιξει αλλα τιποτα ! βγαζω πριζες ξαναβαζω τιποτα παλι !

το αφηνω λιγη ωρα και προσπαθω να ανοιξω και ανοιγει παλι , μεσα σε ενα λεπτο μου ξανασβηνει ,εβαλα και τα leopard τα ειχε γνησια παλι το ιδιο !

 

εχω τρελαθει τελειως, δεν ξερω τι να κανω εκανα ενα search στο google και βρηκα αυτο

 

http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=6071146

http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=1281667&tstart=0

 

κατι λεει για θερμοκρασιες ρευμα και διαφορα ,στο σπιτι μου δεν ειχα προβλημα ποτε με ρευμα και ειδικα στον δικο μου power mac G5 ,δεν γνωριζω και καλα αγγλικα μπορει να βοηθησει καποιος ?

ειχε καποιος αλλος φιλος παρομοιο προβλημα ?

επερνα και τηλ στην rainbow σημερα αλλα που να βγαλω γραμμη !!!!

εχω τρελαθει καινουργιο imac 20' και δεν μπορω να βρω τη εχει ? και γιατι να εχει !

αν μπορει καποιος παιδια ας βοηθησει σας παρακαλω

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι γειά σας,

 

και εγώ επαθα τα ίδια ακριβώς στηνοντας το νεο μου 20'.

Ειχα ομως την φαενή ιδέα να αλλαξω το ram με αυτό που ειχά στο macbook μου και ξαφνικά λυθηκε το πρόβλημα!!! Ακουστε και τα υπόλοιπα: Στέλνω λοιπον το ram στη rainbow για αντικατάσταση και μετά απο ημέρες προσπαθιών να μηλήσω με καποιον στο τηλ. μου λένε οτι η υπαρχει προβλημα με το ram και η apple δεν βαζει τετοια ram στα μηχανηματά της!!!! Εγω λοιπόν πηγα να του κοροιδέψω και να αντικαταστήσω ενα ramaki. Ακουσον Ακουσον . ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ειναι οι τεχικοί τους που δεν ξερουν τι Ram υπαρχουν στα μηχανήματα. Επισης μου ειπαν οτι θα επρεπε να στειλω πισω ολο το μηχανημα και οχι μονο το RAM. Ε δεν θα ειναι με τα καλά τους... περιμενα 2 μηνές για να το πάρω και θα επρεπε να περιμένω αλλους τοσους το λιγότερο για να αλλάξουν RAM.

 

Μεχρι τώρα περιμένω απάντηση το τι θα κάνουν. Εγώ θα τους ζήτησω να μου στείλουν γραπτώς αυτά που μου ειπαν και θα φάνε μια μύνηση...

 

Δυστιχώς εξ' αιτίας αυτής της εταιρείας δεν εχει προχωρήσει η apple στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο αναφορα για αντικατασταση απο multirama * μου ειπανε οτι αυτη κανουν μονο .. κατσε να δει ς πως μου το πε ..box courier νομιζω και μου δωσανε τηλ της rainbow !

εχει παρει κανεις απο multirama και του κανανε αντικατασταση με καινουργιο ?

 

οσο αναφορα φιλε JNafpas το imac ειναι 2 ημερων και δεν ξερω αν ειναι προβλημα της ram να την αλλαξω αλλα ουτε και ξερω !

σημερα παντως εβγαλα γραμμη και μου ειπανε να το στειλουμε στο servis ..

τη να κανω ? να επιμηνουμε αντικατασταση ? η να το στειλουμε rainbow ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο αναφορα για αντικατασταση απο multirama * μου ειπανε οτι αυτη κανουν μονο .. κατσε να δει ς πως μου το πε ..box courier νομιζω και μου δωσανε τηλ της rainbow !

εχει παρει κανεις απο multirama και του κανανε αντικατασταση με καινουργιο ?

 

οσο αναφορα φιλε JNafpas το imac ειναι 2 ημερων και δεν ξερω αν ειναι προβλημα της ram να την αλλαξω αλλα ουτε και ξερω !

σημερα παντως εβγαλα γραμμη και μου ειπανε να το στειλουμε στο servis ..

τη να κανω ? να επιμηνουμε αντικατασταση ? η να το στειλουμε rainbow ?

 

 

 

Ειναι 2 ημερών και ΔΕΝ στο αλλάζουν ????

Δεν ειμαστε με τα καλα μας ,....

Να πας και να απαιτησεις αλλαγη ...και αν επιμενουν παρε μπροστα τους στο 1502 και κανε καταγγελια επι τοπου οτι σου δωσαν ελλατωματικο προιον ισως και εν γνωση τους ...

 

Στην ουσια το πιθανοτερο ειναι οτι δεν εχουν να στο αντικαταστησουν και γι'αυτο ολη αυτη η αντιμετωπιση ...

Αυτο ομως ειναι προβλημα τους ...

 

Ακους εκει "box courier" και @@διες ..τι αλλο θα σκεφτουν για να αποποιηθουν των ευθυνων τους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα θα τον παει ο φιλος μου στο multirama και θα ζητηση αντικατασταση πρεπει να εχει προβλημα μεγαλο ο συγκεκριμενος !

τωρα αν θα μας τον αλλαξουνε δεν ξερω αλλα θα γινει μαχη μου ειπε ο φιλος μου αν δεν τον αλλαξουνε με καινουργιο ,τη γκινια και αυτη τον περιμενε και 3 μηνες ο φουκαρας αρε rainbow ....

θα σας ενημερωσω μολις θα εχω νεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kanonikotata dikaiousai antikastasi AMESH entos 7 imeron apo tin agora enos proiontos agorasmenou apo Multidrama. einai i "politiki" tis etaireias.

 

O,TI kai an einai auto, apo 1 adeio cd eos mia TV 6.000?

EPISIS ypenthimise tous pos O,TI kai an agoraseis apo Multidrama exeis dikaioma epistrofis xrimaton entos 7 imeoron apo tin agora. Apla epestrepse to kai zita piso ta lefta... ekei na deis friki pou tha faei o dieuthintis.... alitheia apo poio multidrama to agorases?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pare se opoiodipote "kentriko" multidrama kai rota, einai i politiki tis etaireias, tosous mines to diafimizoun, tora an o karditsiotis (epeidi to exei franchise - koinos einai diko tou) den thelei na bei "mesa" as to kleisei kai as anoixei kana soublatzidiko.... akous ekei.. o,ti theloun kanoun....

 

pare sto 801.... tou multirama i se kana kentriko kai aplos rota auto gia tis 7 meres. tha sto poun monoi tous. kai otan sto poun, "karfose" ton kiolas ton karditsioti kai tote ta leme.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

multirama karditsas to phrame kai mallon einai kati protognoro giaytoys edo

ti na po ! akoma sto magazi toys to ehoyne ,ayto poy les gia 7 meres einai sigoyro ?pos to jereis ?

 

 

Aυτο που λεει ο φιλος Nuxx ειναι σωστο ....

Εχεις δικαιωμα επιστροφης χρηματων ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...