Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό 700Watt - Επιλογή


Land_Of_Banania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thresh εννοείς τη θερμοκρασία του ίδιου του τροφοδοτικού? (παίζει να λέω μ@λ@κι@ τώρα :P). Κι αν ναι τι επηρεάζει αυτό?

Γιατί αν το λες ότι και καλά δε φτάνει ο ανεμιστήρας του για το εσωτερικό του κουτιού πιστεύω αυτός που θα έχει το κουτί ότι φτάνει για την κυκλοφορία του αέρα (25αρι έχει στο πλάι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα αθόρυβα έχουν άλλες μεθόδους ψήξης. π.χ το Zalman έχει ολόκληρη ψήκτρα στο πίσω μέρος του + έναν 12άρι ανεμιστήρα σε χαμηλές στροφές.

Δεν νομίζω να «παίρνουν φωτιά» όλα τα αθόρυβα, εκτός και αν είναι αθόρυβα των 30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

850 watt??? Υπερβολή δεν είναι?

 

Το pc θα έχει πάνω:

msi g965m-FI /mb

8800 gts 512 /gpu

quad core q6600 2.40 ghz /cpu

2 * kingston kvr800d2n5 1gb /ram

1 floppy

1 dvd rw

3 sata HD

 

Χρειάζεται 850 watt psu? Νομίζω με 600αρι θα είναι μια χαρά αλλά λέω 700 για να μπορεί να σηκώσει και τίποτε άλλο αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αλλά αυτή την στιγμή δεν υπάρχει στο eshop το πιο μικρό. Χώρια που τα 850 τα παίρνεις στην τιμή που σε άλλες παίρνεις 700-750. Εννοείται πως τα 850 είναι υπερβολλικά...κατά την γνώμη μου πάρε σε toughpower 700-750 όταν ξαναφέρει το κίτρινο μαγαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κι εγώ για 700 Toughpower είχα σκοπό και επειδή δεν έχει δεν ήξερα τι να προτιμήσω από τα υπόλοιπα. Το πρόβλημα είναι πως τόσο καιρό που περίμενα τελικά μάλλον δε θα έχω το pc μέχρι Xmas, γι αυτό έλεγα να μην περιμένω άλλο. Το καλό είναι ότι βγήκαν οι gts με τον νέο πυρήνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα προτεινα αν θες Modular τα Enermax 650-720W Infinity ενω αν δεν θες τοτε PC Power & Cooling, inc. 750W Silencer Black με πολυ καλο efficiensy το πρωτο αλλα με τρομερο το δευτερο.Κοιτα εδω http://techreport.com/articles.x/13271/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...