Προς το περιεχόμενο

JOOMLA H MAMBO


strong

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα παλικάρια

 

έχω μια σελίδα η οποία είναι τελειωμένη. Αλλά κατά καιρούς και σε διάφορες ώρες τις ημέρας μου βγάζει runtime error! Κοινώς τότε αργεί πολύ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στην σελίδα. Η βάση είναι αρκετά μεγάλη.

 

Το πρόβλημα είναι δικό μου ή του isp μου?

 

Ευχαριστώ, καλημέρα!

 

p.c. να τι μου βγάζει : Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\Inetpub\vhosts\mysite.gr\httpdocs\mambo\includes\database.php on line 216

Εκεί που λέει database.php , άλλες φορές βγάζει άλλα αρχεία .php!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω εμπειρία πάνω σε Windows Servers, μάλλον το κάνει αυτό όταν έχει μεγάλο load ο web-server του host σου με αποτέλεσμα να παίρνει πάνω από 30 δευτερόλεπτα η εκτέλεση του php script.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω εμπειρία πάνω σε Windows Servers, μάλλον το κάνει αυτό όταν έχει μεγάλο load ο web-server του host σου με αποτέλεσμα να παίρνει πάνω από 30 δευτερόλεπτα η εκτέλεση του php script.

 

Και τι κάνω τώρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά 1. πήγαινε σε linux host να ησυχάσεις. 2. βάλε joomla να ησυχάσεις επίσης από αυτά...

 

Τέλος αν δεν μπορείς να αλλάξεις host, δες μήπως μπορεί ο host σου να σε μεταφέρει σε δικό τους linux server, αν όχι, τουλάχιστον το Joomla θα σε βοήθαγε να γλυτώσεις από όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα στο ότι είναι Windows ο server. Το πρόβλημα είναι μάλλον ότι είναι υπεφορτωμένος ο server (μάλλον ο webhost σου βάζει πολλά sites ανά server).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα στο ότι είναι Windows ο server. Το πρόβλημα είναι μάλλον ότι είναι υπεφορτωμένος ο server (μάλλον ο webhost σου βάζει πολλά sites ανά server).

 

και τι πρέπει να κανω ρε φίλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησε με τον webhost σου για να δεις εάν μπορούν να κάνουν κάτι για να το διορθώσουν. Εάν όχι ψάξε για κάποιο καλύτερο webhost που δεν υπερφορτώνει τους server του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...