Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με MacOS Tiger


drkanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω κ 2 μέρες δεν μπορει να μπουταρει το μηχανημα.Εχω το iMac και καθε φορα που το ανοιγω κολλαει την ώρα που φορτώνει το λειτουργικό.Μεσα στη συσκευασία δεν υπαρχαν CD εκτός απο αυτο που αναβαθμίζει τα ελληνικά.

 

Πώς μπορώ να ξαναφορτόσω το λειτουργικό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ετοιμαζόμουν ν'ανοίξω ένα thread ρωτώντας γιατί αφού εγκατέστησα το update του Tiger το σύστημα σέρνεται (iMac 24", 2.13, 2GB RAM), ενώ πριν πήγαινε κανόνι! Και γιατί μου βάλανε αυτό το γ@μ#μένο το Σαφάρι το 3 που είναι ασήκωτο χωρίς λόγο και χωρίς να με ρωτήσουν?? Είναι ο υπολογιστής της δουλειάς μου αυτός, δεν έχω ώρα για βλακείες...

 

Σορυ drkanakis, φαίνεται off-toppic, αλλά μήπως αυτά άρχισαν αφού έκανες το update?

 

Υ.Γ. Ο βασιλιάς έχει δίκιο... να απαιτήσεις το λειτουργικό!!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ετοιμαζόμουν ν'ανοίξω ένα thread ρωτώντας γιατί αφού εγκατέστησα το update του Tiger το σύστημα σέρνεται (iMac 24", 2.13, 2GB RAM), ενώ πριν πήγαινε κανόνι! Και γιατί μου βάλανε αυτό το γ@μ#μένο το Σαφάρι το 3 που είναι ασήκωτο χωρίς λόγο και χωρίς να με ρωτήσουν?? Είναι ο υπολογιστής της δουλειάς μου αυτός, δεν έχω ώρα για βλακείες...

 

Σορυ drkanakis, φαίνεται off-toppic, αλλά μήπως αυτά άρχισαν αφού έκανες το update?

 

Υ.Γ. Ο βασιλιάς έχει δίκιο... να απαιτήσεις το λειτουργικό!!

:-)

 

1) ti exei alaksei apo prin rota ton eafton sou?

2) activity monitor anoikse....na deis ti paizei

3) trash safari 3.0 and install the one on the disk safari 2.0

4) klise to mac, vgale kalodia, otan ksekinisi pata ALT+APPLE SIGN+ P+R ola mazi sto 3chime let go.

5) pes mas akrivos ti problimata exeis

 

 

10.4 poso eixes? kai 10.4 poso exeis tora?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ti exei alaksei apo prin rota ton eafton sou?

 

Δεν σε έπιασα ρε φίλε... Τι έχει αλλάξει? Αν λες για το σύστημα, απλά μου φαίνεται ότι η απόκρισή του είναι πιο αρ΄γη απ'ότι πριν το update.

 

2) activity monitor anoikse....na deis ti paizei

 

Τίποτα έχτρα το οποίο να γεμίζει υπερβολικά τη μνήμη ή να τρώει resources..

3) trash safari 3.0 and install the one on the disk safari 2.0

4) klise to mac, vgale kalodia, otan ksekinisi pata ALT+APPLE SIGN+ P+R ola mazi sto 3chime let go.

5) pes mas akrivos ti problimata exeis

 

 

10.4 poso eixes? kai 10.4 poso exeis tora?

 

Καλή ιδέα... Θα το δοκιμάσω και θα σου πω... Thanks KINGLUCAS!

 

Τώρα έχω 10.4.11.. πριν μάλλον είχα 10.4.10.

Μα καλά, κανείς του Τίγρη που έκανε το update δεν είδε διαφορά στις επιδόσεις??

 

BTW λύθηκε το πρόβλημα του φίλου παραπάνω?

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank guys! :-)

 

Θα το αφήσω μερικές μέρες να δω τι παίζει και βλέπουμε... :rolleyes: Ίσως να ήταν επειδή ο υπολογιστής είχε να κλείσει από αρχές Νοεμβρίου, και στο μεσοδιάστημα έτρεχε 2 - 3 προγράμματα Fortran, δουλεύοντας στο φουλ.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, πάντως :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank guys! :-)

 

Θα το αφήσω μερικές μέρες να δω τι παίζει και βλέπουμε... :rolleyes: Ίσως να ήταν επειδή ο υπολογιστής είχε να κλείσει από αρχές Νοεμβρίου, και στο μεσοδιάστημα έτρεχε 2 - 3 προγράμματα Fortran, δουλεύοντας στο φουλ.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, πάντως :-)

 

 

kane ta eksis

->finder-> applications-> disk utility-> epelekse MAC HD-> repair disk permissions

 

kai tha deis diafora sto MAC sou

 

episis mporeis me ligo googling na vreis pws na adeiaseis to HOME folder CACHE sou alla prosoxi megali thelei!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...