Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία ανοίγματος οποιασδήποτε εφαρμογής


spyroseva

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αδέλφια...

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος στο παρακάτω πρόβλημα θα με βγάλει από μία πολύ δύσκολη θέση...

Άνοιξα τον η/υ σήμερα και χωρίς καμία φανερή αιτία δεν μου ανοίγει κανένα πρόγραμμα.Δηλαδή οπόιαδήποτε εφαρμογή επιλέξω να τρέξω,με παραπέμπει στην καρτέλα "open with..".Για παράδειγμα προσπαθώντας να ανοίξω τον InterExplorer,με παραπέμπει στην καρτέλα "open with.."και απαιτεί να ξαναεπιλέξω ξανά το πρόγραμμα για να το ανοίξει...κι αν το ανοίξει!!Επίσης έχουν πειραχτεί τα settings των Windows,όταν λοιπόν έκανα δεξί κλικ/Ιδιότητες για να φτιάξω την συχνότητα της οδόνης που "τρέμει" μου πρόβαλλε το error: "c/windows/system32/rundll32.exe not found..."

Τέλος για να καταφέρω να ψάξω για ιό θέλησα να του εγκαταστήσω ένα νέο antivirus,στο οποίο μόλις πήγαινε να κάνω διπλό κλικ στο .exe μου άνοιγε η καρτέλα "open with.." όπως προανέφερα και πιο πάνω...Και προφανώς δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα αφού τι να επιλέξω για αρχείο .exe???

Έχει πάθει κάτι η Registry?Και πως να το διορθώσω??

Βοήθεια!!!:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε scan για ιους (δοκίμασε και από safe mode) ή επέλεξε Last Known configuration αν έχεις κρατήσει κάποιο..

 

PS1: Δεν είχες antivirus??

PS2: Τον Internet Explorer με ποιο πρόγραμμα τον άνοιξες;;:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπεριφορά ιού είναι αυτό.

Δοκίμασε αυτό για τις καταλήξεις (WinXP SP2).

 

Την 1η φορά που σου πει "open with..." θα το κάνεις με Registry Editor

και μετά απλά διπλά κλικ.

 

Μόλις μπορείς να τρέξεις τα *.exe σκανάρεις με AV & Anti-Trojan το pc σου.

 

 

 

/sc

file extension fix.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...