Προς το περιεχόμενο

2 Απορίες σχετικα με το νεο μου laptop.


MAFIA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις πήρα ένα Toshiba A200-1m8

 

1) Πρώτη φόρτιση ... Το βάζω στη μπρίζα κλειστό για αρκετές ώρες όπως τα καινούργια κινητά τηλέφωνα ;

 

2) Εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς απο τα multirama ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια ;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατας σιγουρα αποδειξη αν και εισαι πληρως φακελωμενος με την αγορα νομιζω πρεπει να σε ρωτησαν αρκετα στοιχεια ετσι?

 

Για τη φορτιση διαβαζεις τα manual του toshiba (ή παιρνεις τηλ εξυπηρετηση πελατων, π.χ. το δικο μου DELL ήρθε με σχεδον γεματη μπαταρια) γιατι οι πωλητες λενε αλλα νταλλων.

 

Προσωπικα στα καινουρια κινητα εδω και χρονια δεν εχω δει manual να αναφερει 8ωρες φορτισεις και οι πωλητες επιμενουν να δινουν τετοιες συμβουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή τα vista δεν τα γουστάρω καθόλου και θέλω να βάλω ΧΡ. Κάνω κανονικά ΒΟΟΤ απο το CD των ΧΡ και κανονικά φορμάτ το δίσκο και εγκατάσταση ή θα έχω πρόβλημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή τα vista δεν τα γουστάρω καθόλου και θέλω να βάλω ΧΡ. Κάνω κανονικά ΒΟΟΤ απο το CD των ΧΡ και κανονικά φορμάτ το δίσκο και εγκατάσταση ή θα έχω πρόβλημα ;

 

Αφου κατεβασεις τους drivers για xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορά την εγγύηση να έχεις υπόψη οτι μπορείς να την επεκτείνεις, πληρώνοντας κάτι παραπάνο.

 

 

Κατι παραπάνω = ? ;

 

Και αυτό γίνεται μέσω του καταστήματος που το αγόρασα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πήρα ένα Toshiba A200-1m8

 

1) Πρώτη φόρτιση ... Το βάζω στη μπρίζα κλειστό για αρκετές ώρες όπως τα καινούργια κινητά τηλέφωνα ;

 

2) Εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς απο τα multirama ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια ;

 

Ευχαριστώ.

 

1) Καλό είναι για τη πρώτη φόρτιση όσο περισσότερο τόσο καλύτερα. Το αφήνεις να φορτίζει όλο το βράδυ και την επομένη "ανοίγεις" το δώρο σου!

 

2) Ναι είναι αρκετό. Για περισσότερες πληροφορίες και για επεκτάσεις εγγυήσεως μπορείς να δεις εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977927&product=778680

Τοσο έχει η επέκταση... δεν είναι κα λίγα αλλά νομίζω είναι απαραίτητα για να έχουμε το κεφάλι μας ήρεμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...