Προς το περιεχόμενο

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ACER ASPIRE 5024 WLMi


nikosf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τον Acer 5024 με

AMD Turion 64 1.8

ATI Radom 200

512MB DDR

80 GB ATA 100

 

Ακούστε το πρόβλημά μου και αν μπορείτε προτεινετε λύσεις.

Είναι χαλασμένη η μητρική και το σερβις μου δίνει μια επισκευασμένη με εγγύηση

6 μήνες αντί του ποσου των 270 ευρώ.

Έτσι όπως είναι μπορώ να χρησιμοποιήσω κομμάτια του πχ. οθόνη κάπου αλλού;;;

Περιμένω προτάσεις.

Αν είναι να τον φτιάξω δίνω άλλα 300 και παίρνω καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

512MB DDR,

80 GB ATA 100

Έτσι όπως είναι μπορώ να χρησιμοποιήσω κομμάτια του πχ. οθόνη κάπου αλλού;;;

Περιμένω προτάσεις.

Αν είναι να τον φτιάξω δίνω άλλα 300 και παίρνω καινούργιο.

 

Κράτα το σκληρό. Αγόρασε ένα κουτί και κάνε τον εξωτερικό. Τα υπόλοιπα πούλα τα.

 

Είναι χαλασμένη η μητρική και το σερβις μου δίνει μια επισκευασμένη με εγγύηση

6 μήνες αντί του ποσου των 270 ευρώ. Αν είναι να τον φτιάξω δίνω άλλα 300 και παίρνω καινούργιο.

 

Εννοείτε ότι πας για καινούριο...Με 600 ευρώ παίρνεις LG αστέρι και με 2ετή εγγύηση...βέβαια αν ξαναπάρεις Acer...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγω έχω το ACER ASPIRE 1502LMI και εχει χαλασει το DVD το Floppy , η WIFI και ο HD , άλλαξα τα παντα και πλήρωσα 500 euro ο μακακας.Αν θες την γνωμη μου πουλα οτι μπoρεις απο το δικο σου και παρε DELL η Toshiba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Και εγώ το Aspire 5024 έχω με 2Gb μνήμη, πήρα πτυχίο με αυτό, δουλεύει συνεχώς autocad και άλλα βαριά προγράμματα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος χωρίς να εμφανίσει κανένα πρόβλημα. Από το να πληρώσεις το όνομα της Dell και της Toshiba 1000 φορές της Acer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα αυτο αστοχίας υλικού και καταστροφής ενος laptop ειναι μια παρεξηγημενη κατάσταση. Ειναι φυσιολογικό να υπάρχουν περισσότερες περιπτώσεις αστοχίας φθηνότερων laptop οπως Acer κλπ διοτι απο αυτά αγοράζονται περισσότερα επειδή ειναι οικονομικότερα. Εγω εχω 2 ACER centrino (2 Ghz, 1.8 Ghz), 2 Toshiba centrino (2 Ghz, 1.3 Ghz), 1 HP dualCore 1.86 Ghz, 1 HP P IV 3.4 Ghz, 2 MITAC (P IV 3.2 Ghz, P cel 466 Mhz) και ενα Multirama P IV 2.66 Ghz. Ολα τα πήρα μεταχειρισμενα εκτος απο το μικρό MITAC και το Multirama. Εκτος απο το μικρο MITAC (το πρωτο φορητό που ειχα ποτέ, αγορασμενο το 1999) που χαλασε η καλωδιοταινια της οθονης και αντικαταστάθηκε με την εγγύηση, ολα τα άλλα δουλεύουν μια χαρά. Ειναι λοιπόν θεμα τύχης και θεμα στατιστικό.Κι αν ειναι με τα χρήματα που αγοράζεις ενα SONY ή Toshiba μπορεί να παρει κανεις δυόμιση ACER ειναι καλύτερα ετσι γιατι μπορείς να το αλλάζεις κάθε χρονο με νεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον Acer 5024 με

AMD Turion 64 1.8

ATI Radom 200

512MB DDR

80 GB ATA 100

 

Ακούστε το πρόβλημά μου και αν μπορείτε προτεινετε λύσεις.

Είναι χαλασμένη η μητρική και το σερβις μου δίνει μια επισκευασμένη με εγγύηση

6 μήνες αντί του ποσου των 270 ευρώ.

Έτσι όπως είναι μπορώ να χρησιμοποιήσω κομμάτια του πχ. οθόνη κάπου αλλού;;;

Περιμένω προτάσεις.

Αν είναι να τον φτιάξω δίνω άλλα 300 και παίρνω καινούργιο.

 

Με την προϋπόθεση οτι το συγκεκριμένο μηχάνημα (το ACER 5024) καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες σου τοτε πιστεύω οτι το πιο οικονομικό είναι ή να βρεις ενα αντίστοιχο χαλασμενο (insomnia, emarket, ebay κλπ) με καλή μητρική και να κανεις την επισκευή μόνος σου ή να δωσεις τα 270 ευρώ και να το επισκευάσεις (παζάρεψέ το λίγο ακόμη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

niko exw kai egw ena acer 5024 sto opoio kapoia kala paidia topo8ethsan epanw tou vivlia kai meta profanws ksexasthkan kai meta profanws sthrixthkan panw sta vivlia (kai profanws sto laptop). H o8onh tou opws katalavaineis apeviwse... kata ta alla to laptop einai se aristh katastash. Endiaferomai na agorasw to laptop sou gia thn o8onh tou h kai to antistrofo... epikoinwnhse mazi mou na doume ti mporoume na kanoume...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...