Προς το περιεχόμενο

ποιο τροφοδοτικο στα 850watt για games?


stavris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην κοινότητα:-).Θέλω να αγοράσω ένα τροφοδοτικό για το PC στα 750-850w κυρίως για παιχνίδια και δεν ξέρω τι

να πάρω.Εχω ακούσει ένα σωρό γνώμες και είμαι τελείως μπερδεμένος.:confused:Παρακαλώ την βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλά, τόσο ισχυρό τροφοδοτικό τι χρειάζεται? Όλα γίνονται για τις διπλές κάρτες γραφικών της nvidia?

 

akoma kai gia diplh einai polla...triplh 8es na peis kalytera :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα προτεινα αν θες Modular τα Enermax 650-720W Infinity ενω αν δεν θες τοτε PC Power & Cooling, inc. 750W Silencer Black με πολυ καλο efficiensy το πρωτο αλλα με τρομερο το δευτερο.Κοιτα εδω http://techreport.com/articles.x/13271/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)Ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις και κόπο σας.Τελικά κατέληξα Thermaltake 850w κλπ.Το σύστημά μου είναι[AMD Athlon64 x2 DCPr 6000+ 3.01GHz,4GB ram,M2N-SLI Deluxe,XFX-9700GT 256,2x250GB Sata II,Zalman CNPS9700 για ψυξη,2 DVD,XP Windows Home].Επειδή θα αλλάξω κάρτα γραφικών και σκέφτομαι για 2-sli η μια 8800ultra και κανένα HD ακόμα,γι αυτό και σκέφτηκα το 850.Αν είμαι λίγο υπερβολικός συγχωρείστεμε .Αν έχετε και καμιά κάρτα γραφικών να προτείνετε είμαι όλος αυτιά και ματιά.:-D

Και πάλη ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

petamena lefta to SLI me tis 8800 Ultra...vgainei to G92x2 (dld 2 chips sto idio pbc/karta) to genarh kai ton fevrouario h nea genia aka 9800 GTX...

pio xalia agora den paizei na yparxei auto ton kairo (anaferomai se 8800 Ultra kai GTX)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ακριβώς πότε βγαίνουν οι κάρτες αυτές αλλά δεν έλεγα για 2 8800ultra δεν υπάρχουν λεφτά για τέτοια αγορά.Ελεγα για να πάρω 2 XFX 8800 gt xt sli 512 άλλα δεν τις βρήκα πουθενά.Αλλα αν θα κυκλοφορήσουν οι νέες γεννεες των καρτών μάλλον θα κάνω υπομονή.Επειδή κάνω καμμια φορά βλακείες στις αγορές μου είπα να πάρω πρώτα συμβουλές και μετά να πράξω.

:-)Ευχαριστώ και πάλι:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε ενδιαφέρει ακόμη για 8800 gt xt 512 που έγραψες, μπορείς να τσεκάρεις τα παρακάτω 4 αν όντως τις έχουν ακόμη

http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=XFX+8800+gt+xt+512&cat_id=

-

η δική μου άποψη είναι κατά του sli γενικά, οι πραγματικές επιδόσεις συνολικά μου φαίνονται πολύ μικρές σε σχέση με το κόστος, επίσης πέρα από τα games, αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και σημεία που πέφτουν ελάχιστα οι επιδόσεις λόγω της επικοινωνίας των διάφορων κομματιών - τα παιδιά εδώ ξέρουν πολύ περισσότερα βέβαια, απλά την δική μου εικόνα σου γράφω που την έχω σχηματίσει όμως μόνο από user reviews, εγώ δεν έχω testάρει τπτ μόνος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τροφοδοτικό προτείνω αυτό:PC 750W Silencer Black, έχει 8 χρονιά εγγύηση και βγάζει σταθερές τάσεις κλπ κλπ.:mrgreen:

Σου φτάνει για 2Χ8800ultra Sli quad core σε o/c και extra συσκευές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...