Προς το περιεχόμενο

NETGEAR WGR614


sidietsira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 3 μέρες ενεργοποιήθηκε η dsl μου 24mbps απο τη forthnet με ενα μοντεμ της siemens και πήρα εγω ενα wireless router το NETGEAR WGR614.. το προβλημα μου ειναι οτι αργουν τα downloads, απο κει που κατεβαζα με 400 περιπου το καθε download τωρα κατεβαζει με 150 ξερετε τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dokimase na katevazeis apo to site tis ati http://www.ati.com me get right na deis taxitita.dokimase kai ta 2 router.to netgear stin arxi dokimase to me kalodio kai meta wireless mipos xaneis ekei.kai na exeis kanei port forward kai prosoxi sta firewall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ati κατεβαζω με 400 το καθε αρχειο, απο rapidshare 150. επισης και απο τα διαφορα mirrors της ubuntu κατεβαζω με 150.. μαλλον το wireless φταιει μου κοβει ταχυτητα..ή το ρουτερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα με το ρουτερ (νετγκιαρ, το σιεμενσ ειναι μοντεμ) συνδεδεμενο με ethernet κατεβαζω κανονικα μεχρι και με 1.4 mb το αρχειο απο γρηγορους σερβερς.. οποτε κατι παιζει με το wireless αποκλειστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

euxaristw gia to endiaferon sou pouline.. telika to problhma einai mallon kapoia ru8mish twn windows giati mphka me linux kai katebaza me 2mb/s peripou.. ebala ta kainouria drivers alla kai pali tpt.. epaiksa me ta channels kai o,ti eixe sto wireless settings alla kai pali ta idia.. to idio kai ap'to menu twn drivers ths intel kartas mou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ρυθμίσεις να χρειάζονται άραγε τα xp και δεν κατεβάζω όσο με το linux? εψαξα και για drivers πείραξα ολες τις ρυθμίσεις δικτύου.. Δεν καταλαβαίνω.. Πλζ μια βοήθεια.. btw δεν αλλάζει η συνολική ταχύτητα κατεβάσματος αλλά στο κατεβασμα μεμονομένων αρχειών η ταχύτητα ειναι ~180kb/s. μπορώ να κατεβαζω ξέρω γω 10 αρχεία με 180kb/s αλλα οταν εχω μονο ενα αρχειο να κατεβαινει η ταχυτητα ειναι παλι το ιδιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

afo use merikes katevazeis me 400 tote mou fenetai paraxeno na fteei kati allo.xero oti sta xp iprixe kati pou den afine na anixoun pola connections kai etrexes ena patch gia to network.isos to exo kapou.den thimame to onoma tou apexo.apla auxanes ton arithmo ton open connections alla auto pali dentha prepe na fteei se sena afou katevazeis ena arxeio kai ego exo katevasei apo rapidshare kai me 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

εχω παρει αυτο το ρουτερ αλλα λογικα πρεπει να ειμαι τοσο ασχετος που δεν μπορω να το συνδεσω σωστα.χρειαζεται η οχι το προηγουμενο ρουτερ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...