Προς το περιεχόμενο

Αντιστοιχιση ΑΤΙ σε nVidia καρτες, help?!


islas canarias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, επειδη ενδιαφερομαι για νεο λαπτοπ και επειδη τα εχω μπλεξει με τις νεες καρτες γραφικων θα ηθελα λιγη βοηθεια (εμπειρικα μονο απο nvidia ξερω).

 

Αντιστοιχες των nvidia 8400 GS, GT και 8600 GS, GT σε ΑΤΙ (απ οτι καταλαβα υπαρχουν εκδοσεις κανονικων καρτων που βαζουν στα λαπτοπ αλλα και ειδικων εκδοσεων για λαπτοπ, κατι mobility και τετοια? ας εξηγησει καποιος) ποιες ειναι? Γενικα παιζω παιχνιδια τυπου half life 2, unreal, κτλπ και ψαχνω λαπτοπ που να σηκωνει τετοια παιχνιδια.

 

Για nvidia λοιπον ξερω αλλα βλεπω και προσφορες λαπτοπ με ΑΤΙ οπου δε ξερω τι μου γινετε και τι ειναι τι.

 

π.χ. λαπτοπ με 8600gs ή λαπτοπ με hd2600???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, επειδη ενδιαφερομαι για νεο λαπτοπ και επειδη τα εχω μπλεξει με τις νεες καρτες γραφικων θα ηθελα λιγη βοηθεια (εμπειρικα μονο απο nvidia ξερω).

 

Αντιστοιχες των nvidia 8400 GS, GT και 8600 GS, GT σε ΑΤΙ (απ οτι καταλαβα υπαρχουν εκδοσεις κανονικων καρτων που βαζουν στα λαπτοπ αλλα και ειδικων εκδοσεων για λαπτοπ, κατι mobility και τετοια? ας εξηγησει καποιος) ποιες ειναι? Γενικα παιζω παιχνιδια τυπου half life 2, unreal, κτλπ και ψαχνω λαπτοπ που να σηκωνει τετοια παιχνιδια.

 

π.χ. λαπτοπ με 8600gs ή λαπτοπ με hd2600???

 

Με την σειρα που τις ανεφερες:

2400pro /2400xt /2600pro /2600xt(αν και δεν νομιζω να βγαινει για φορητο).

Νομιζω πως για τα παιχνιδια που περιγραφεις οι 2600pro/8600gs ειναι ok.

 

Αναμεσα σε αυτες τις 2 θα ελεγα x2600pro αν και δεν εχουν τρομερες διαφορες.

 

Y.Γ Η 8600gt ειναι αρκετα πιο γρηγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το ειχα δει και αυτο αλλα καταληγω προς τα εδω (στο toshiba δε γουσταρω το 1.5 επεξεργαστη) αν και ειναι λιγο εκτος μπατζετ μου:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1025937

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...