Προς το περιεχόμενο

αναβάθμιση κάρτας γραφικών


gpapava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τους ινσομνιακς :-)

Έχω το εξής σύστημα: AMD 3800+x2, 2GB ram, atix1600xt, mobo δεν θυμάμαι αλλά ήτανε καλή όταν την είχα πάρει, Asus νομίζω. Τεσπα.

Θέλω να προχωρήσω σε αναβάθμιση της κάρτας γραφικών για να παίξω τα νέα games Crysis, Assasins Creed, Gears Of War και λοιπά "τέρατα".

 

Λέω να πάρω την 8800gt με 512 vram. Είναι καλή επιλογή;

 

Και 2ον και σημαντικότερο. Θα δω διαφορά στην ταχύτητα και ποιότητα γραφικών σε αυτά τα νέα games με την νέα κάρτα και τον παλιό καλό 3800+; Γιατί το σύστημα μου είναι κάπως παλιό. Επηρεάζει πολύ την ποιότητα στα γραφικά ο επεξεργαστής ή το μεγαλύτερο βάρος πέφτει στην κάρτα γραφικών. Τελικά να την πάρω δηλαδή; :-D

 

Κάποιος με παρόμοιο επεξεργαστή, ram και κάποια νέα κάρτα εφάμιλλη της 8800gt που έχει δοκιμάσει crysis κτλ ας μου δώσει τα φώτα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορά θα δεις σίγουρα.

όποια κάρτα και να βάλεις, ο επεξεργαστής θα φρενάρει λίγο, αλλά το μόνο παιχνίδι που θα το καταλάβεις θα είναι το crysis. :P

 

αν βρεις φθηνή υλοποίηση της 8800gt πάρτην.

 

αλλιώς όπως προαναφέρθηκε, και με μία 3850 θα κάνεις την δουλειά σου, και θα πληρώσεις αρκετά λιγότερα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε καλύτερα για την 3850; Τι διαφορά έχει με την 3870; Θα παίζω άνετα σχετικά τα νέα games; Γιατι με την χ1600xt τζίφος.

Να προτιμήσω την 3850 με 256 ή 512 vram;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...