Προς το περιεχόμενο

Διαχειρηση ενεργειας στα Vista


konandrio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει προγραμμα που να διαχειριζετε την ενεργεια, π.χ οταν παιζω pro η οθονη σβηνει ή οταν εχω το bsplayer, οταν τρεχει το utorrent να σβηνει η οθονη αλλα να μην μπενει σε αναστολη λειτουργειας. Να κανω το Pc να συμπεριφερετε σε καθε προγραμμα οπως θελω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις laptop? Σε εμένα που έχω... έχει στον πίνακα ελέγχου την επιλογή ''επιλογές παροχής ενέργειας'' και ανάλογα την εργασία αλλάζω και τις ρυθμίσεις (πχ. όταν παίζω pro η βλέπω ταινία το βάζω να απενεργοποιείται η οθόνη μετά από 2 ώρες,όταν κατεβάζω από rs μετά από 1 λεπτό) ''παίξε'' λίγο με τις ρυθμίσεις και προσάρμοσε τις στα μέτρα σου..Τώρα αν δεν έχεις laptop και δεν έχει αυτή την ρύθμιση δεν ξέρω κάτι να σε βοηθήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις laptop? Σε εμένα που έχω... έχει στον πίνακα ελέγχου την επιλογή ''επιλογές παροχής ενέργειας'' και ανάλογα την εργασία αλλάζω και τις ρυθμίσεις (πχ. όταν παίζω pro η βλέπω ταινία το βάζω να απενεργοποιείται η οθόνη μετά από 2 ώρες,όταν κατεβάζω από rs μετά από 1 λεπτό) ''παίξε'' λίγο με τις ρυθμίσεις και προσάρμοσε τις στα μέτρα σου..Τώρα αν δεν έχεις laptop και δεν έχει αυτή την ρύθμιση δεν ξέρω κάτι να σε βοηθήσει..

 

Το θεμα ειναι να μην καθομαι καθε φορα να παιζω με την διαχειρηση ενεργειας να τα ρυθμισω μια φορα και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δε το εξήγησα καλά..ρυθμισε το ενα profil να κλείνει μετα απο 1 λεπτο και το αλλο μετα απο 2 ωρες..έτσι όταν θες να κατεβάζεις απο rs ,torrent ,etc θα βαζεις το δεύτερο και όταν τελειώνεις θα βαζεις το πρώτο (και θα το έχεις ως κύριο)..

Δε νομίζω να είναι τπτ το ιδίαιτερο(και εγω αυτο κάνω)..καπου είχα βρει ενα πρόγραμμα για την slidebar και άλλαζες τα profil απο την επιφάνεια εργασίας..αν το βρω θα το postaro..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...