Προς το περιεχόμενο

Το pinnacle studio 11 δεν με αφηνει να γραψω σε dvd


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετοιμασα μια ταινια απο την καμερα και δεν μπορω να την γραψω σε dvd αλλα μονο στον δισκο σε .avi

 

Η επιλογη για εγγραφη σε δισκακι ειναι ανενεργη και δεν μπορω να την ενεργοποιησω. Τι επαθε ??? Ευχαριστω.

 

oygq9tk1wk83mh06qvxi_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι φαίνεται στην εικόνα δεν βλέπει το δισκάκι σου δοκίμασε ένα αλλά αν κάνει τα ιδία κανε εξαγωγή στων δίσκο σαν DVD και γράψε με Nero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλης μαρκας δισκακι δοκιμασα αλλα τιποτα...Και ομως δουλευε πριν λιγο καιρο...

 

Εχω αντιγραφικο ενα sata plextor.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις εγκαταστήσει τελευταία κάποια προγράμματα εγγραφής DVD/CD η κάποιο πρόγραμμα προσομοίωσης DVD/CD(πχ Daemon Tools, DvdFab, Alcohol)???

 

 

Οχι τιποτα καινουργιο.Ολα τα ειχα απο πριν εγκαταστησει.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως αυτο που εχω να σου προτεινω στην περιπτωση που βιαζεσαι ειναι την αποθηκευσεις σε avi και υστερα με καποιο προγραμμα εγγραφης, πχ convertxtoDVD, απο avi σε dvd να κανεις την εγγραφη. βεβαια δεν ειναι απολυτη λυση, απλα θα κανεις προσωρινα την δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως αυτο που εχω να σου προτεινω στην περιπτωση που βιαζεσαι ειναι την αποθηκευσεις σε avi και υστερα με καποιο προγραμμα εγγραφης, πχ convertxtoDVD, απο avi σε dvd να κανεις την εγγραφη. βεβαια δεν ειναι απολυτη λυση, απλα θα κανεις προσωρινα την δουλεια σου.

 

Αυτο ακριβως εκανα χθες αλλα οπως λες ειναι προσωρινη λυση.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

reinstall pinnacle studio?

 

Αυτο σκεφτομαι κι εγω αν και εχει καποιες...δυσκολιες στην εγκατασταση.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λαος λεει "μεγαλη μπουκια φαε , μεγαλη κουβεντα μη λες " !!!!

 

Ενω στην αρχη ηταν ΟΚ τωρα παλι το ιδιο προβλημα...

 

Τι να φταιει ρε γαμωτο ???? :mad::mad::mad:

 

Το προγραμμα ειναι original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το recorder ειναι master ? ειναι στη σωστη θεση της καλωδιοταινιας ?

οπως ειπαν και πιο πανω reinstall ?

 

 

Αφου με αλλα προγραμματα γραφει κανονικα το sata plextor. Κι εδω μετα απο format και εγκατασταση του pinnacle δουλεψε.Μετα απο μια μερα αρχισαν παλι τα προβληματα...Υπαρχει περιπτωση καποιο update των vista να εκανε τη ζημια ??

 

Αν ηξερα αγγλικα να το περιγραψω το προβλημα θα εστελνα email στο support του προγραμματος αλλα δεν...

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον!!!! Εστειλα email με το προβλημα στην www.amy.gr που υποστριζει το προγραμμα. Πηρα σημερα email με οδηγιες και ενα rar αρχειο με αρχεια.Ακολουθσα τις οδηγιες τους και το προβλημα αποκατασταθηκε. Αψογη τεχνικη υποστηριξη.Τους ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...