Προς το περιεχόμενο

Διακοπή σύνδεσης FORTHNET ADSL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την σύνδεση της forthnet που ήταν προσφορά την 1η Ιουνίου, 60 ευρώ για 6 μήνες και από κεί και περά μετατροπή αυτής σε σύνδεση ADSL αορίστου χρόνου με 21,5 ευρώ/μήνα. Επειδή όμως θα μετακομίσω και δε θα είναι στο ίδιο τηλέφωνο η νέα μου σύνδεση, πρέπει να κάνω αίτηση διακοπής? Και αν ναί, αν ζητήσω να μου την διακόψουν μετά το πέρας των 6 μηνών, θα πληρώσω τα 70 ευρώ που έχουν σαν πάγιο διακοπής για προπληρωμένη σύνδεση? Αν ξέρει κάποιος, ας με ενημερώσει, είτε από εδώ, είτε με pm, είτε με Mail. Ευχαριστώ.

*Η σύνδεση μου λήγει κατά τα τέλη Ιανουαρίου (ενεργοποιήθηκε τέλη Ιουλίου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η συγκεκριμένη προσφορά έχει δέσμευση για 12 μήνες .Τα 70 ευρώ που αναφέρεις αφορούν το ποσό που πρέπει να πληρώσεις εάν θέλεις να διακόψεις την σύνδεση σου πριν συμπληρώσεις 12 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ama exei perasei to 6mino k eisai pleon se aoristou xronou (sou erxetai logariasmos diladi) mporeis na to kopseis xoris kapoio provlima. an eixes omws tin prosfora opou sou edine ta polla mbit mesw tou idioktitou diktiou, i sigkekrimeni prosfora eixe oro na meineis toulaxiston 12 mines stin ipiresia tous. mono diladi stin periptwsi opou eisai sto idioktito diktio tous tha prepei na katavaleis to poso auto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι σε παρόμοια κατάσταση του doremi1982.

Να το δικό μου πρόβλημα...

Έστειλα το παρακάτω email στη forthnet

Kαλησπέρα(που λέει ο λόγος).

Σας είχα ζητήσει απο τον μήνα οκτώμβριο να γίνει μια ανανέωση 6μηνη και να πληρώσω μέσω τραπέζης το ποσό.

Και μετά απο τηλεφώνημα δικό σας μου είπατε ότι μπορεί να γίνει.Σήμερα όμως έλαβα έναν λογαριασμό του

ποσού του 41,70? για ένα δίμηνο.

Ποιος ο λόγος?Αφου σας είχα πει ακ ιμου είπατε οτι γίνετε και θα μου στείλετε έναν λογαρασμιό για να βάλω

τα χρήματα για ένα εξάμηνο(και αν θέλω να διακόψω την σύνδεση να σας ενημερώσω ένα δίμηνο νωρίτερα).

Τωρα αμα θέλω να διακόψω την σύνδεση θα πρέπει να πληρώσω κιόλας?Δηλαδή θα είμαι δεσμευμένος στην ίδια

ταχύτητα με το ποσό των 41,70 το δίμηνο?

Τι νας σας πω απαράδεκτοι είστε...

ʼλλα είχαμε συμφωνήσει απο το τηλ και άλλα τελικά πράξατε.

Κρίμα...

Και μου απάντησαν

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας. Σας παρακαλούμε, όπως αγνοήσετε το παραστατικό που έχετε λάβει, για το οποίο θα εκδοθεί αντίστοιχο πιστωτικό.

Η ανανέωση της συνδρομής σας με είναι εξάμηνη με ημερομηνία λήξης στις 04/06/2008 και ο κωδικός πληρωμής έχει σταλεί στην e-mail address που διατηρείτε στην εταιρεία μας.

Μπορώ να πληρώσω το δίμηνο λογαριασμό και να μεταβώ μετά σε οτενέτ?

Χωρίς να πληρώσω τα 70??

Και τι βήματα πρέπει να κάνω ωστε να μην χάσω την πόρτα και να μεταβώ όσο ποιο σύντομα σε οτενετ?

Η πρέπει να πληρώσω το εξάμηνο και να περιμένω πότε θα έρθει το ιδιόκτητο στη Λαμία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...