Προς το περιεχόμενο

Προβλημα ηχου σε tv-tuner!!


thodoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια PixelView Play Tv(878) και το προβλημα μου ειναι το εξης..

 

Παροτι βλεπω τα καναλια με καμπανα σημα και ηχο,οταν ειναι να γραψω κατι παροτι δειχνει οτι το γραφει κανονικα και το αποθηκευει,οταν μετα παω να το αναπαραγω,δεν παιζει ο ηχος!!!

 

Βασικα το προβλημα ξεκιναει λιγο πιο πριν,αφου για να ακουσω ηχο την ωρα που παιζει ενα καναλι,πρεπει να βγαλω τα ηχειακια απο την εξοδο της καρτας ηχου και να τα βαλω σε αυτην του tv-tuner.

 

Τι μπορει να φταιει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θε έπρεπε να έχεις συνδεδεμένο το audio out του tvtuner με το line in της κάρτας ήχου σου!

 

Αυτο που εχω συνδεσει εσωτερικα ειναι ενα καλωδιακι τετραπινο απο το tv-tuner προς την μητρικη.Ειναι αυτο που εννοεις ή ειναι ασχετο αυτο που λεω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες κατι καταφερα τελικα...συνδεσα ενα καλωδιακι μικρο εσωτερικα στον υπολογιστη,απο το tv-tuner προς την μητρικη σε μια εισοδο που εχει για να παιρνεις ηχο απο cd-rom, tv-tuner κλπ...Το θεμα ειναι οτι ενω τα ηχεια τα εχω τερμα ο ηχος ακουγεται παρα πολυ σιγα!!! Ενω αν βαλω mp3 πχ ακουγονται στο maximum...Εχω τσεκαρει στις ιδιοτητες του ηχο μηπως ειναι κατι χαμηλωμενο αλλα ολα ειναι πανω....τι παιζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχω συνδεσει εσωτερικα ειναι ενα καλωδιακι τετραπινο απο το tv-tuner προς την μητρικη.Ειναι αυτο που εννοεις ή ειναι ασχετο αυτο που λεω???

 

Δεν είναι αυτο που εννοώ! Αυτο εγώ προσωπικά δεν κατάφερα ποτέ να το κάνω να δουλέψει σωστά!

 

Αυτό που εννοώ εγώ είναι είναι ένα καλώδιάκι με minijack βύσματα στις άκρες του που συνδέεται εξωτερικά από το audio out της κάρτας TV στο line In της κάρτας ήχου!

Δυστυχώς υπάρχουν αρκετές κάρτες TV που λειτουργούν μόνο έτσι όσο αφορά τον ήχο (και ειδικά της PIXELVIEW).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτο που εννοώ! Αυτο εγώ προσωπικά δεν κατάφερα ποτέ να το κάνω να δουλέψει σωστά!

 

Αυτό που εννοώ εγώ είναι είναι ένα καλώδιάκι με minijack βύσματα στις άκρες του που συνδέεται εξωτερικά από το audio out της κάρτας TV στο line In της κάρτας ήχου!

Δυστυχώς υπάρχουν αρκετές κάρτες TV που λειτουργούν μόνο έτσι όσο αφορά τον ήχο (και ειδικά της PIXELVIEW).

 

Θα παω σε ενα μαγαζι που πουλαει τετοια κολπα και θα το ζητησω οπως ακριβως το ειπες...ελπιζω να καταλαβουν...thnx παντως:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...