Προς το περιεχόμενο

Ποιά από τις 2 ???


kchoriano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βοηθήστε με.Είμαι ανάμεσα σε 3 οθόνες της EIZO και δεν ξέρω πια από τις 3 να επιλέξω.Η πρώτη είναι η 19' η S1911 δείτε την εδώ:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.162329

η άλλη είναι widescreen 20' και είναι η ακόλουθη

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.162330

και η τελευταια είναι η εξής:

http://www.matsoukasbros.com/search.php?categ_id=277&PageNo=4

Αν δεν κάνω λάθος αυτή διαθέτει pva panel.Για τις άλλες δεν ξέρω.Αν ξέρετε μου λέτε.

 

 

Υπάρχει τεράστια διαφορά σε τιμή στην δέυτερη αλλά περισσότερο θα κοιτάξω να πάρω κάτι που θα αξίζει τον κόπο.Το κακό είναι ότι βλέπω ότι σε ορισμένα σημεία όπως ο χρόνος απόκρισης υπερτερεί η 19' και έχω χοντρό δίλλημα.Από την άλλη έχω διαβάσει σε άλλα thread ότι οι widescreen είναι προτιμότερες αλλά αξίζουν από 22 ιντσών και πάνω.Τι θα με συμβουλεύατε εσεις??? Πιο πολυ για παιχνίδια την ήθελα και όχι για ταινίες.Ευχαριστώ. . .

 

Υ.Γ Η τρίτη επιλόγή προστέθηκε μετέπειτα αλλά δεν μπορούσα να αλλάξω τον τίτλο του θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνίδια (ειδικά fps) καλυτερα να ψαξεις οθόνες με 2 το πολύ 5ms.

Οι συγκεκριμένες EIZO για μένα δεν αξιζουν τα λεφτά τους...

Αν "σηκώνει" η κάρτα σου τσ παιχνίδια στην ανάλυση της 22άρας μην το σκέφτεσαι καθόλου, αλλιώς μείνε σε 19άρα.

Απο 22" θα σου πρότεινα να δεις

Samsung 2232, 226bw,

LG L227WT(αναμένετε...), L226WTQ

Iiyama E2201W.

 

EDIT : Ποια εννοείς σαν τρίτη επιλογή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παιχνίδια (ειδικά fps) καλυτερα να ψαξεις οθόνες με 2 το πολύ 5ms.

Οι συγκεκριμένες EIZO για μένα δεν αξιζουν τα λεφτά τους...

Αν "σηκώνει" η κάρτα σου τσ παιχνίδια στην ανάλυση της 22άρας μην το σκέφτεσαι καθόλου, αλλιώς μείνε σε 19άρα.

Απο 22" θα σου πρότεινα να δεις

Samsung 2232, 226bw,

LG L227WT(αναμένετε...), L226WTQ

Iiyama E2201W.

 

EDIT : Ποια εννοείς σαν τρίτη επιλογή ?

 

Την EIZO S1931SH BK εννοούσα φίλε αλλά δεν το διευκρίνισα.Η κάρτα μου σίγουρα σηκώνει την ανάλυση.Έχω σε msi την 8800 την gtx. Το θέμα είναι ότι ήθελα να κινηθώ σε eizo γιατί πάντα eizo είχα και ήμουν πολύ ευχαριστημένος.Έχεις να μου προτείνεις καμία eizo με pva panel???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η EIZO S1931SH BK είναι πολύ καλή οθόνη, τα μόνα αρνητικά ειναι ο χρόνος απόκρισης και η τιμή. Αν παιζεις πολλά fps και racing games θα έλεγα να κοιτάξεις καμια οθόνη με κάτω απο 8ms (δυστυχώς εκει κυριαρχουν τα tn panel) αλλιώς πάρτην με κλειστα μάτια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η EIZO S1931SH BK είναι πολύ καλή οθόνη, τα μόνα αρνητικά ειναι ο χρόνος απόκρισης και η τιμή. Αν παιζεις πολλά fps και racing games θα έλεγα να κοιτάξεις καμια οθόνη με κάτω απο 8ms (δυστυχώς εκει κυριαρχουν τα tn panel) αλλιώς πάρτην με κλειστα μάτια !

 

OK σε ευχαριστώ φιλαράκι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΖΟ1931 μην κοιτας χρονους αποκρισης, τα 2 και τα 8 ειναι για τα ματια του κοσμου, μακραν η καλυτερη οθονη απο ολες που κυκλοφορουν στις 19 ιντσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ πολύ ρε παιδιά μάλλον θα πάω να την τσιμπήσω γιατί σας βλέπω πολύ σίγουρους.Είναι σίγουρο ότι υπάρχει όμως στην παραγωγή ακόμα?? γιατί δεν την βρήκα ούτε στο πλαίσιο ούτε στο eshop, ούτε στα multirama στην Στουρνάρη καιπροβληματίζομαι .Ξέρετε κανά μεγάλο γνωστο μαγαζί που την έχει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω την ειδα πριν ενα μηνα στο πλαισιο καλλιθεας

 

Φίλε έχει τελειώσει σε όλα τα μαγαζιά πλαίσιο.Μου είπαν ότι θα την ξαναφέρουν μέσα στην νέα χρονια.Για να δούμε.Σε ευχαριστώ πολύ.Καλή χρονιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχει τελειώσει σε όλα τα μαγαζιά πλαίσιο.Μου είπαν ότι θα την ξαναφέρουν μέσα στην νέα χρονια.Για να δούμε.Σε ευχαριστώ πολύ.Καλή χρονιά

 

Αυτο σας λεει κατι??

'η να ψαξουμε κ αλλου?

http://www.skroutz.gr/s/30009/Eizo-S1931SE-19%22.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σας λεει κατι??

'η να ψαξουμε κ αλλου?

http://www.skroutz.gr/s/30009/Eizo-S1931SE-19%22.html

 

Φιλαράκι και εκει έχει τελειώσει πήρα τηλέφωνο.Και εγώ είχα βρει αρκετά μαγαζιά στο internet που την διαφήμιζαν αλλά παντού πήρα την ίδια απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας παρακαλώ αν πέσει στην αντίληψη σας κάποιο μαγαζί που την πουλάει ακόμα ενημερώστε με σας παρακαλώ.Αρχίζω να υποπτεύομαι ότι την σταμάτησε η eizo να την βγάζει.Ψάχνω παντού και παντού παίρνω την ίδια απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά την βρήκα και την τσίμπησα την οθονούλα.Είχε μείνει ένα τελευταίο κομμάτι στα multirama της Αγ.Παρασκευής.Η βλακεία είναι η εξής: Επειδή το μαύρο χρώμα είναι αυτό που έχει εξαντληθεί έχουν βάλει την τιμή της στα 509 ευρώ ενω η αντίστοιχη οθόνη σε άσπρο εχεο 399 ευρώ.Μεγάλη απάτη.Αμα θέλετε με λέτε και βλάκα γιατί ήθελα την μαύρη. . . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...