Προς το περιεχόμενο

christmas present - νέος υπολογιστής


natasa123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω μαζεψει καποια χρηματα και θελω να αγορασω καινουργιο Υ/Η γιατι δεν την παλευω μαυτον που εχω. εχετε καμια καλη προταση ?? γυρω στα 1000EURO (θελω βασικα να ειναι γρηγοροσ γιατι εχω πολλα προγραμματα και αυτος που εχω τρωει κοληματα). ευχαριστω!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε μια ματια στο forum στις ανβαθμησεις,στο hardware και στις καρτες γραφικων και θα βγαλεις αμεσως ακρη.Υπαρχουν παρα πολλα topic με τα ιδια ? για pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς μόνο κουτί, χωρίς οθόνη? Αν ναι, επειδη δε προλαβαίνω να βρω link:

CPU: quad 6600 240E

MOBO: p5k 100E(?)

GPU: toughpower η etasis 650W 80Ε(?)

Θεωρούνται τα καλύτερα(είμαι ασχετος από αυτά, κι εγώ στο insomnia το εμαθα)

Κάρτα γραφικών: Εξαρτάται αν μιλάμε μόνο για προγράμματα

HDD: WD 500GB sata γύρω στα 70Ε

 

Όπου (?) δεν ξέρω τη τιμή ακριβώς, αν βρω χρόνο θα βάλω και links.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καταληξει σαυτα τα χαρακτηριστικα core 2 duo 6750 (2.66ghz) ,motherboard (abit ip35 pro),καρτα γραφικων (sparkle 8400 GS ) τωρα στη καρτα γραφικων επελεξα αυτη λογο χρηματων και επειδη δεν παιζω και παρα πολλα παιχνιδια εκτος κι αν κανω βλακεια και ειναι πεταμενα λεφτα επομενωw να παρω μια σαν την sparkle 8600 GT η οτι πειτε , μνημες (crucial-2GB Kit Ddr2 800) τροφοδοτικο (chieftec 560W 24pin) συτστημα ψυξησ επεξεργαστη (zalman 9700 led ή scythe cooler mugen) δισκο και dvdrw ειναι ευκολη επιλογη και τελος οθονη tft 19 l1953s-sf (κουτι και ανεμιστηρακια θα δω στη πορεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καταληξει σαυτα τα χαρακτηριστικα core 2 duo 6750 (2.66ghz) ,motherboard (abit ip35 pro),καρτα γραφικων (sparkle 8400 GS ) τωρα στη καρτα γραφικων επελεξα αυτη λογο χρηματων και επειδη δεν παιζω και παρα πολλα παιχνιδια εκτος κι αν κανω βλακεια και ειναι πεταμενα λεφτα επομενωw να παρω μια σαν την sparkle 8600 GT η οτι πειτε , μνημες (crucial-2GB Kit Ddr2 800) τροφοδοτικο (chieftec 560W 24pin) συτστημα ψυξησ επεξεργαστη (zalman 9700 led ή scythe cooler mugen) δισκο και dvdrw ειναι ευκολη επιλογη και τελος οθονη tft 19 l1953s-sf (κουτι και ανεμιστηρακια θα δω στη πορεια)

 

επεξεργαστής: ΙNTEL CORE 2 DUO E6750 2.66 -> 170 ευρώ

 

κάρτα γραφικών: 8600GT -> 80 ευρώ

 

μητρική: αναλόγως τις ανάγκες σου.. αν χρειάζεσαι λίγες sata μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και με πιο φθηνές μητρικές από αυτήν που προτείνεις.

 

μνήμες: Corsair 2x1GB (800Mhz) -> 50 ευρώ

 

τροφοδοτικό: Etasis 650, Zalman 600 -> 80 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...