Προς το περιεχόμενο

Eυκολη ερώτηση


zaleia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με αυτοκίνητο είναι γύρω στις 5 ώρες, εξαρτάται πάντα από τον οδηγό όμως και τις πιθανές στάσεις που θα κάνεις.

με απλό τρένο και κτελ είναι 6-6 και κάτι ώρες

και υπάρχει και ένα σουπερεξπρές τρένο το οποίο όμως δε θυμάμαι πόση ώρα κάνει.

σε περίπτωση που αποφασίσεις να το κάνεις με κτελ πάντως στο πεδίο του άρεως είναι τα κτελ αττικής τα οποία εκδίδουν εισιτήριο με επιστροφή για φοιτητές με 25 ευρά.

αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστώ πολύ! 25 ευ. ειναι ενταξει αλλα δεν ειμαι φοιτητρια πια :eek:

αλλα 6 ωρες δεν ειναι τοσο... δηλαδή, ειναι δυνατόν να πας εκει και μετα να γυρισεις Αθηνα.Στον δρομο ισως να επισκεψω κατι...

Πρωτος ειναι το αεροπλανο, που θα δουμε ποσο κανει :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, gdevil.

Και αν παω Θεσσαλονικη, θα μεινω εκει μια ή δυο νυχτες... ειναι αρκερτά? τι θα κάνατε εκει και γυρο?? συχνωμη για τοσες ερωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Σαντορινι προσπαθώ να βρω κατι αλλα φαινεται πως ολα ειναι προγραμματισμενο για το καλοκαιρι... δεν ξερω αν αξισει τον κοπο. Σε 9 μερες θελω να δω τοσα πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αεροπορικώς, απο Αθήνα προς Θεσσαλονίκη με επιστροφή, είναι γύρω στα 150?. Επειδή τώρα πλησιάζουν Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά, θα έχει ακριβύνει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ θα παω στον Φεβρουαριο. Προτιμαω το τραινο, ομως. Θα εχω αρκετά με τον αεροπλανο (τεσσερισ ωρες περιπου από την Ισπανία :fear:, φοβαμαι λιγο), αν και 150 δεν ειναι ακριβό, από την Μάλαγα προς την Αθηνα, κοστιζει 215 ευρά, που ειναι ενταξει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανεβαίνω συχνά σαλονίκη γιατί κατάγεται η γυναίκα μου από εκεί, μόνο που το κάνω με μηχανή.

Μπορώ να σε πετάξω αν θες αλλά επειδή τη βαριέμαι φοβερά τη διαδρομή πλέον, μάλλον θα φτάσουμε πριν από το intercity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zaleia,

καλώς όρισες στην ελληνική πραγματικότητα! Όταν μιλάμε για ελληνικά τρένα μη φανταστείς κάτι παρόμοιο με το Aveo. Μάλλον είναι προτιμότερο το αυτοκίνητο, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πετάγεσαι από την Αθήνα στη Θεσσαλονίκη για ημερήσια βόλτα.

 

Ο.Τ.: Συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου να μάθεις ελληνικά. Τα έχεις καταφέρει πραγματικά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...