Προς το περιεχόμενο

βοηθειστε με να επιλεξω....


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας,θελω τωρα για χριστουγεννα μια καρτουλα γραφικων...επειδη δεν εχω μεγαλη οικονομικη ανεση ειδα με λιγο ψαξιμο αυτην: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1014005

 

αναφερομαι στην TwinTech 8500 GT 512MB HDMI κανει 75 ευρο απο το πλαισιο..επισης ειδα και αυτην την ραμ: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=1044591 ειναι η Corsair Ram DDR2 2GB Kit 800 5-5-5-18 που κανει 57 ευρο..δηλαδη θα δωσω

 

nvidia 75 + ram 57 =132 euro...τα θελω για να παιζω τα καινουργια παιχνιδια και για να εχω ανεση χωρου ram μιας που δουλευω με μεγαλα προγραμματα..τωρα εχω μια nvidia 7600GT & 512 kingston 800mhz...ακουω γνωμες παιδια..αα,να σας πω επισης οτι θελω να δωσω περιπου 150 ευρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι η κάρτα είναι κάκιστη επιλογή.

ο μόνος τρόπος να παίξεις τα ''νεα παιχνίδια'', είναι να επενδύσεις όλα τα λεφτά σου μια μία 3850, και να αφήσεις τις ram για αργότερα.

 

edit: πάρε και άλλη μία ram 512 φθηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι η κάρτα είναι κάκιστη επιλογή.

ο μόνος τρόπος να παίξεις τα ''νεα παιχνίδια'', είναι να επενδύσεις όλα τα λεφτά σου μια μία 3850, και να αφήσεις τις ram για αργότερα.

 

edit: πάρε και άλλη μία ram 512 φθηνή.

 

+1 αυτό θα έκανα και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποφασιζουμε και διαταζουμε.το παιδι δεν εχει λεφτα.παρε μια 8600GT και αλλα 512 στα 800 αλιως παρε μονο μια ατι 3850 και περνεις λιγο αργοτερα μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν πιστεύω οτι 7600GT που έχεις είναι καμιά αντίκα. Παιζει και τα σημερινα παιχνιδια, αν δεν απαιτεις τις πολυ ψηλες αναλύσεις.

 

να δωσεις χρημα σε κατι που ειναι αρκετα ανωτερο της 7600. αλλιως θα απογοητευτείς απο την αγορά (και δεν θα φταιει η νεα καρτα).

δηλ. Δεν ειναι μονο ΤΙ παιρνεις, αλλα και το τι είχες ως τωρα.

Θα αισθανθεις οτι τα λεφτα σου επιασαν τοπο, αν δεις πραγματικες διαφορές την ωρα του παιχνιδιου. οχι με αποστειρωμένα benchmark.

 

πιστευω οτι αν δωσεις λιγοτερα απο -περιπου- 140 ε, κινδυνευεις να παρεις καρτα χειρότερη απο την 7600 GT.

 

δες εδώ το συγκριτικό. κοιταξε την 7600GT, με τις 8600GT, και την 8500 που ανέφερες.

http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=716&model2=854&chart=287

 

απο 3850 και πάνω θέλεις. Αν δεν υπάρχει χρήμα, περιμενε κανα μήνα να μαζεψεις περισσότερα.

ελπιζω να καταλαβαίνεις. Δεν λεω οτι μια 8600 ειναι γενικώς μαπα. Αν ειχες καμια αρχαία πχ. 4χχχ , 5χχχ, ή 6200, δεν θα ηταν το ιδιο. να την έπαιρνες. Αλλα για κάτοχο 7600gt, η 8600gt δεν ειναι αναβάθμιση. Ειναι αντικατάσταση καρτας (πχ αν σου χάλαγε).

η δε, 8500 ειναι υποβάθμιση,.

------------------------------------------------------------------------

 

 

2. μνήμη:

αν θελεις vista, οκ βαλε 2 gb.

αλλα με τα XP το συνολο 1 GB πάει πολύ καλά. σε γενικη χρηση και παιχνίδια.

πιστευω με αλλον ενα 512 εισαι οκ.

 

 

 

Δεν ξερω τι εννοεις "βαριά προγράμματα". δωσε κανα παράδειγμα.

Αν χρησιμοποιεις προγράμματα βαριά για τη δουλειά σου, πχ. για γραφικά, ισως πρεπει να συμβιβαστείς. με 150 ε δεν γινεται και παιχνιδια και δουλειά. Βαλε 2,5 Gb (512 kai ta 2 νεα) και μην παιρνεις VGA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικιο εχεις...πηρα ειδη μια 1GB απο το πλαισιο και παω τωρα για 3870 saphire..ευχαριστω πολυ!!!!βεβαια,κρατησα την 512 που ειχα και τωρα εχω 1,5 GB οποτε ειμαι οκ απο ram...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...