Προς το περιεχόμενο

Format και System recovery προβλήματα..


hiotelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα έκανα format (μέσω system recovery) το παλιό μου laptop, και μου έχουν δημιουργηθεί πολλά προβλήματα... Βασικά, τα windows που μου εγγαθιστούνται δέν εχουν service pack... Σκέφτηκα να κάνω το format μέσω ενός cd windows καινούριο, αλλα δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει αυτο... Δηλαδή με το που ανοίξω το laptop μου, τι θα γίνει με το ποντίκι κ.λπ.... :fear: Και ενα άλλο προβλημα, που είχα και νομιζα οτι θα φτιάξει με το format, στο laptop, είναι οτι δεν μπορώ να παίξω AVI VIDEO με κανέναν player ??? Καμια ιδέα κανεις περι αυτού? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά,

 

τί εννοείς format από system recovery; Η επαναφορά συστήματος δεν κάνει format στον υπολογιστή, απλά επαναφέρει τα αρχεία συστήματος σε παλαιότερο χρονικό σημείο. Όσο για τα .AVI, απλά θα πρέπει να εγκαταστήσεις τον codec για το συγκεκριμένο τύπο βίντεο. Ένα πακέτο με πολλούς χρήσιμους απο/κωδικοποιητές μπορείς να βρεις εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α. Τοτε ουσιαστικά εκανα επαναφορά του συστήματος :P... Αλλα το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να βαλω servise pack στο laptop. Τι θα γίνει αν κανω format με cd των windows??? Δοκίμασα και να κατεβάσω codecs και παρα πολούς players, αλλα τίποτα... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α. Τοτε ουσιαστικά εκανα επαναφορά του συστήματος :P... Αλλα το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να βαλω servise pack στο laptop. Τι θα γίνει αν κανω format με cd των windows??? Δοκίμασα και να κατεβάσω codecs και παρα πολούς players, αλλα τίποτα... ?

 

μπορείς να κάνεις format απο cd των windows άνετα αλλά πριν κάνεις ψάξε να δεις αν έχεις όλα τα drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...