Προς το περιεχόμενο

hd 2600 pro problem


man487

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 1 μηνα αποφασισα να αγορασω μια καινουργια καρτα γραφικων, ετσι λοιπον αγορασα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ μια sapphire hd 2600pro 512ram AGP και μαζι πηρα ενα τροφοδοτικο premium 450W.Η καρτα στα πιο πολλα παιχνιδια σταματαει να λειτουργει με αποτελεσμα να μην στελνει σημα στην οθονη ενω το pc συνεχιζει να λειτουργει.Καποιες φορες λειτουργουσε το VPU RECOVER αλλα οχι παντα.Ετσι λοιπον πηγα πισω την καρτουλα και πηρα μια gecube hd2600pro agp η οποια κανει τα ιδια!Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?Μηπως δεν της φτανουν τα 450W του τροφοδοτικου?

Το συστημα μου ειναι:

athon XP 2600+,1GB RAM,MB:MSI K7N2L με το NF2,τροφοδοτικο PREMIUM 450W,win xp sp2 και χρησιμοποιω τους omega drivers 3.8.421 γιατι οι drivers της ati δεν δουλευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω με 400αρι SILVER POWER (θυγατρικη της tagan) CPU Type Intel Pentium 4 540, 3200 MHz (16 x 200)Motherboard Name Asus P5P800 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM)

System Memory 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM) 2 μηνες τωρα και μεχρι αυτην την ωρα τα παω

μια χαρα, το μονο που εχω να σου πω ειναι πως

και εμενα στην αρχη μου εκανε κολπακια μετα απο ενα φορματ ομως εστρωσε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι drivers χρησιμοποιεις?

 

Ειναι οι drivers του cd που συνοδευαν την καρτα μου οι 8.40 (7.8) και κυκλοφορησαν στις 13 αυγουστου 2007 στο site τις ΑΤΙ θα βρεις οσες πληροφοριες χρειαζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

εχω την ιδια καρτα και μου εμφανιζει προβληματα σε παιχνιδια οπως nfs underground/carbon(στους αγωνες),pes 2008(γραμματοσειρες/σηματα/αγωνες)τ να κανω ξερει κανεις βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί παίρνετε ΑΤΙ??

Τεσπα!!

Έχω την εντύπωση πως είναι το τροφοδοτικό σου.

Για αρχή κοίταξε το Manual που έχει στο κουτί αν σου λέει (πχ στην παλιά μου NVidia 7800GTX έγραφε πόσα Watt τροφοδοτικό μου προτείνει και πόσο σε SLI και τέτοια Στην καινούργια μου 8800GTX δεν ξέρω αν είχε γιατί την πήρα μεταχειρισμένη)

Σου προτείνω να ζητήσεις χάρη από κάποιον φίλο σου να δοκιμάσεις την κάρτα σου στο PC του (με την προϋπόθεση πως θα έχει μεγαλύτερο τροφοδοτικό, έστω 500Watt) και να δεις αν λειτουργεί σωστά εκεί.

Αλλιώς πάρε ένα 600ρι τροφοδοτικό και μια NVidia να βρεις τη υγειά σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω αυτη τη καρτα με zalman 600αρι τροφοδοτικο.

στο manual γραφει οτι θελει τροφοδοτικο 550 και ανω.

οποτε μαλλον το τροφοδοτικο σου θα φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...